Zagraj o stypendium naukowe dla ściśle uzdolnionych

Zagraj o stypendium naukowe dla ściśle uzdolnionych

Już od 1 października młodzież ściśle uzdolniona z całej Polski będzie mogła zmierzyć się z naukami ścisłymi i przyrodniczymi w innowacyjnej grze przygotowanej w ramach 5. edycji programu ADAMED SmartUP. 50 najlepszych uczestników wybranych w kolejnych etapach rekrutacji weźmie udział w obozie naukowym. Zgłoszenie do programu to dla nich szansa na spełnienie naukowych marzeń oraz uzyskanie stypendium.  

Gra alternatywnej rzeczywistości to pierwszy etap rekrutacji do programu stypendialnego ADAMED SmartUP, pozwalający wyłonić młodzież odznaczającą się nieszablonowym sposobem myślenia i wielowymiarowym podejściem do nauki. Uczestnicy, którzy w tegorocznej edycji zdecydują się na udział w tej naukowej zabawie wcielą się w młodych naukowców pracujących w czterech laboratoriach tematycznych: biomedycznym, informatycznym, biochemicznym oraz astrofizycznym.

Dotychczas, wyzwanie udziału w grze alternatywnej rzeczywistości podjęło prawie 25 tysięcy uczniów w wieku 15-19 lat. 200 spośród nich uczestniczyło w innowacyjnym obozie naukowym, który dla większości stał się wprowadzeniem do świata nauki i szansą na doprecyzowanie przyszłych planów edukacyjnych. Dla 40 młodych pasjonatów, którzy otrzymali tytuł laureata nagrody głównej, decyzja o udziale w grze okazała się też przepustką na najlepsze polskie i zagraniczne uczelnie.

W najbliższym czasie będę kończył projekt budowy robota minisumo. Chciałbym też wystartować w Olimpiadzie Fizycznej. Mam nadzieję, że z pomocą mentorów uda mi się osiągnąć lepszy wynik niż w ubiegłym roku. Planuję również rozpoczęcie stażu bądź pracy inżynierskiej. Obecnie jestem uczniem II klasy liceum, ale myślę już o studiach. Rozważam dalszą edukację na Politechnice Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie bądź Politechnice w Lozannie. Podczas obozu uczestniczyłem w zajęciach na PW i jestem pod dużym wrażeniem wyposażenia laboratoriów oraz kadry akademickiej – o swoich planach naukowych opowiada Jean Rauber, laureat nagrody głównej 4. edycji programu.

Od 1 października br. szansę na rozwinięcie naukowych pasji i wsparcie finansowe otrzymają kolejni uczniowie w wieku 15-19 lat z całej Polski.

Od czterech lat obserwujemy coraz większe zainteresowanie naszym programem stypendialnym. Corocznie, kilka tysięcy młodych osób bierze udział w grze alternatywnej rzeczywistości, która stanowi pierwszy etap rekrutacji. Dbamy, by nie był to tylko sprawdzian poziomu wiedzy, ale także dobra zabawa. Uczestnicy mogą liczyć na nietypowe zadania i zaskakujące zwroty akcji. Jak co roku gra rekrutacyjna została przygotowana we współpracy z doświadczonymi naukowcami, dla których nauki ściśle i przyrodnicze stanowią największą pasję – wyjaśnia Martyna Strupczewska, Kierownik programu ADAMED SmartUP.  

Aby wziąć w udział w grze, należy w pierwszej kolejności zarejestrować się na stronie http://adamedsmartup.pl/gra-rekrutacyjna/. Następnie zarejestrowani użytkownicy w poszczególnych laboratoriach tematycznych rozwiązują zadania z zakresu biologii, chemii, fizyki, matematyki, informatyki i astronomii. Gra zweryfikuje nie tylko podejście do stawianych problemów, poziom wiedzy czy sposób myślenia, ale także umiejętności łączenia ze sobą faktów. Gracze, którzy najlepiej poradzą sobie z zadaniami zostaną poproszeni o przesłanej swoich aplikacji i z początkiem kwietnia spotkają się z członkami Rady Naukowej programu, a 50 z nich podczas wakacji weźmie udział w innowacyjnym obozie naukowym.
Załączniki

Pobierz wszystkie

ADAMED SmartUP_Start 5 edycji programu_fot.Anna Liminowicz.jpg

grafika | 2,31 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Młodzież ściśle uzdolniona – poznaj 10 najzdolniejszych uczniów z całej Polski

temu

12 września br. w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca 4. edycję programu ADAMED SmartUP. Podczas wydarzenia wyłoniono 10 laureatów nagrody głównej, którzy przez najbliższy rok będą rozwijać swoje kariery naukowe pod okiem doświadczonych naukowców. Podczas g
Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty dla młodzieży ściśle uzdolnionej

temu

13 października startuje kolejna edycja warsztatów popularnonaukowych SmartUP Academy, organizowanych na Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów w wieku 15-19 lat, którzy chcieliby wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie na
Konkurs dla szkół i nauczycieli z pasją – do wygrania nawet 5 000 złotych

temu

Nauczyciele wracają do pracy po wakacjach, by jak co roku stanąć przed kolejnymi wyzwaniami w nauczaniu i inspirowaniu młodych osób do dalszego rozwoju. Fundacja Grupy Adamed postanowiła wesprzeć te starania i ogłosiła konkurs dla szkół ponadpodstawowych ADAMED SmartUP.
Drukowanie jedzenia i budowa samolotu – tak spędzają wakacje młodzi naukowcy z Polski

temu

O udział w 4. edycji obozu naukowego ADAMED SmartUP w SGGW walczyło aż 9 tysięcy uczniów. Wybrana w kilkuetapowym procesie rekrutacji pięćdziesiątka otrzymała szansę na pracę z praktykami nauk ścisłych i przyrodniczych. W programie obozu znalazły się zajęcia m.in. z szyc
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.