Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty dla młodzieży ściśle uzdolnionej
Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty dla młodzieży ściśle uzdolnionej

Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty dla młodzieży ściśle uzdolnionej

13 października startuje kolejna edycja warsztatów popularnonaukowych SmartUP Academy, organizowanych na Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów w wieku 15-19 lat, którzy chcieliby wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie nauk ścisłych i przyrodniczych. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak zainteresowani uczestnicy muszą wcześniej zarejestrować się poprzez formularz online. 

Warsztaty SmartUP Academy to wspólna inicjatywa Fundacji Grupy Adamed oraz Wydziału Chemii Politechniki Warszawskiej, której celem jest rozwój kompetencji uczniów w wieku 15-19 lat w zakresie nauk ścisłych i przyrodniczych. W trakcie zajęć uczestnicy ćwiczą myślenie kreatywne, komunikację interpersonalną oraz pracę w zespole, a także wykonują innowacyjne zadania, by rozwiązać stawiane przed nimi problemy naukowe. Projekt dedykowany jest młodzieży zainteresowanej głównie naukami biologiczno-chemicznymi i chcącej poszerzyć swoją wiedzę na poziomie edukacji wyższej.

Pierwsze zajęcia tegorocznej edycji SmartUP Academy odbędą się 13 października, a ich tematem przewodnim będą bakterie mlekowe. Kolejne warsztaty o zróżnicowanej tematyce biologiczno-chemicznej zostaną przeprowadzone w następujących terminach:
20 października – Elektrochemia na co dzień
27 października – Klonowanie bez tajemnic
17 listopada – Przeciwciała w służbie ludzkości
24 listopada – Od pomysłu do apteki – czyli jak projektuje się współczesne leki?
2 grudnia – Metody badań substancji wybuchowych

W jaki sposób aplikować? 


W warsztatach mogą wziąć udział uczniowie, którzy w kilku zdaniach (maksymalnie 50 słów) wskażą, dlaczego to właśnie oni powinni być zaproszeni na zajęcia. Zgłoszenia przyjmowane są przez stronę internetową: https://adamedsmartup.pl/warsztaty-pw/. Uczestnikiem nie może być jednak osoba, która w ubiegłym roku szkolnym brała już udział w warsztatach.

Organizatorzy zapraszają na warsztaty nie tylko młodzież z Warszawy i okolic, ale również uczniów spoza województwa mazowieckiego. Osoby, które w drodze na zajęcia pokonają ponad 50 km mogą liczyć na zwrot kosztów za dojazd.

Dotychczas, w warsztatach SmartUP Academy udział wzięło prawie 800 młodych pasjonatów nauki. Zajęcia realizowane przez Wydział Chemii Politechniki Warszawskiej oraz Fundację Grupy Adamed są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.
Załączniki

Pobierz wszystkie

2018.04.07_Adamed_fot.Anna Liminowicz-Walk-6506.jpg

grafika | 1,95 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Zagraj o stypendium naukowe dla ściśle uzdolnionych

Już od 1 października młodzież ściśle uzdolniona z całej Polski będzie mogła zmierzyć się z naukami ścisłymi i przyrodniczymi w innowacyjnej grze przygotowanej w ramach 5. edycji programu ADAMED SmartUP. 50 najlepszych uczestników wybranych w kolejnych etapach rekrutacji
Młodzież ściśle uzdolniona – poznaj 10 najzdolniejszych uczniów z całej Polski

12 września br. w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca 4. edycję programu ADAMED SmartUP. Podczas wydarzenia wyłoniono 10 laureatów nagrody głównej, którzy przez najbliższy rok będą rozwijać swoje kariery naukowe pod okiem doświadczonych naukowców. Podczas g
Konkurs dla szkół i nauczycieli z pasją – do wygrania nawet 5 000 złotych

Nauczyciele wracają do pracy po wakacjach, by jak co roku stanąć przed kolejnymi wyzwaniami w nauczaniu i inspirowaniu młodych osób do dalszego rozwoju. Fundacja Grupy Adamed postanowiła wesprzeć te starania i ogłosiła konkurs dla szkół ponadpodstawowych ADAMED SmartUP.
Drukowanie jedzenia i budowa samolotu – tak spędzają wakacje młodzi naukowcy z Polski

O udział w 4. edycji obozu naukowego ADAMED SmartUP w SGGW walczyło aż 9 tysięcy uczniów. Wybrana w kilkuetapowym procesie rekrutacji pięćdziesiątka otrzymała szansę na pracę z praktykami nauk ścisłych i przyrodniczych. W programie obozu znalazły się zajęcia m.in. z szyc
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.