Poznań: Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty popularnonaukowe dla uczniów

Poznań: Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty popularnonaukowe dla uczniów

Opublikowany

Już 9 i 10 czerwca br. w Poznaniu głodni naukowych doświadczeń uczniowie wezmą udział w warsztatach popularnonaukowych. Dowiedzą się m.in. jakie procesy chemiczne zachodzą na powierzchni substancji światłoczułych oraz jaki wpływ mają poszczególne składniki wody na ludzkie zdrowie.
Rusza kolejny cykl bezpłatnych warsztatów popularnonaukowych dla uczniów w wieku 15-19 lat. Aktualna edycja ADAMED SmartUP Academy potrwa od kwietnia do czerwca br. i odbędzie się w pięciu miastach w Polsce: Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Rzeszowie i Łodzi. Cykl składa się z 5 modułów, które poruszają kwestie z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych. 
Warsztaty zaplanowane na 9 i 10 czerwca br. odbędą się w Poznaniu i skupią się na tematyce chemicznej. Zajęcia o wykładowo-warsztatowej formule będą niepowtarzalną okazją do pogłębieniaswojej wiedzy z zakresu chemii technik fotograficznych, a także do samodzielnego wyznaczenia i analizy parametrów jakościowych różnych rodzajów wody czy tłuszczu.
Praca pod okiem ekspertów, poznanie rówieśników o podobnych zainteresowaniach oraz możliwość samodzielnego przeprowadzenia efektownych eksperymentów w profesjonalnie wyposażonych laboratoriach to główne korzyści płynące z udziału w warsztatach. Kursy ADAMED SmartUP Academy realizowane są z myślą o uczniach, którzy poszukują nowych naukowych doświadczeń, a w przyszłości planują studiować medycynę lub nauki ścisłe i przyrodnicze – mówi Martyna Strupczewska, Kierownik programu ADAMED SmartUP, w ramach którego organizowane są warsztaty.
Zapisać można się w każdej chwili za pośrednictwem platformy, gdzie udostępnione zostały terminy i lokalizacje nadchodzących zajęć. Aby aplikować, należy w kilku zdaniach opisać powód zainteresowania uczestnictwem. 
We wszystkich dotychczasowych edycjach ADAMED SmartUP Academy, udział wzięło ponad 500 osób. Aktualnie, realizowane są także zajęcia we współpracy z Wydziałem Chemii Politechniki Warszawskiej, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Więcej informacji udostępnionych jest na stronie

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Drukowanie jedzenia i budowa samolotu – tak spędzają wakacje młodzi naukowcy z Polski

temu

O udział w 4. edycji obozu naukowego ADAMED SmartUP w SGGW walczyło aż 9 tysięcy uczniów. Wybrana w kilkuetapowym procesie rekrutacji pięćdziesiątka otrzymała szansę na pracę z praktykami nauk ścisłych i przyrodniczych. W programie obozu znalazły się zajęcia m.in. z szyc
Młodzi naukowcy w akcji – rusza obóz naukowy dla najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych

temu

15 lipca wystartuje czwarty już obóz naukowy organizowany w ramach programu ADAMED SmartUP. Przez najbliższe dwa tygodnie uczniowie w wieku 15-19 lat z całej Polski zmierzą się z zagadnieniami nauk ścisłych i przyrodniczych oraz pod okiem doświadczonych wykładowców pozna
Kraków: Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty popularnonaukowe dla uczniów

temu

Już 2 i 3 czerwca br. w Krakowie głodni naukowych doświadczeń uczniowie mogą wziąć udział w warsztatach popularnonaukowych. Dowiedzą się m.in. czym zajmuje się fizyka atomowa oraz jak wytworzyć gwiazdę w laboratorium.. Rusza kolejny cykl bezpłatnych warsztatów popul
Wrocław: Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty popularnonaukowe dla uczniów

temu

Już 12 i 13 maja br. we Wrocławiu głodni naukowych doświadczeń uczniowie wezmą udział w warsztatach popularnonaukowych. Dowiedzą się na czym dokładnie polega praca współczesnego lekarza, jak wygląda przedmiotowe badanie internistyczne oraz jak postępować w stanach zagrożenia życia.