Poznań: Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty popularnonaukowe dla uczniów
Kopiuj tekst

Poznań: Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty popularnonaukowe dla uczniów

Już 9 i 10 czerwca br. w Poznaniu głodni naukowych doświadczeń uczniowie wezmą udział w warsztatach popularnonaukowych. Dowiedzą się m.in. jakie procesy chemiczne zachodzą na powierzchni substancji światłoczułych oraz jaki wpływ mają poszczególne składniki wody na ludzkie zdrowie.
Rusza kolejny cykl bezpłatnych warsztatów popularnonaukowych dla uczniów w wieku 15-19 lat. Aktualna edycja ADAMED SmartUP Academy potrwa od kwietnia do czerwca br. i odbędzie się w pięciu miastach w Polsce: Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Rzeszowie i Łodzi. Cykl składa się z 5 modułów, które poruszają kwestie z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych. 
Warsztaty zaplanowane na 9 i 10 czerwca br. odbędą się w Poznaniu i skupią się na tematyce chemicznej. Zajęcia o wykładowo-warsztatowej formule będą niepowtarzalną okazją do pogłębieniaswojej wiedzy z zakresu chemii technik fotograficznych, a także do samodzielnego wyznaczenia i analizy parametrów jakościowych różnych rodzajów wody czy tłuszczu.
Praca pod okiem ekspertów, poznanie rówieśników o podobnych zainteresowaniach oraz możliwość samodzielnego przeprowadzenia efektownych eksperymentów w profesjonalnie wyposażonych laboratoriach to główne korzyści płynące z udziału w warsztatach. Kursy ADAMED SmartUP Academy realizowane są z myślą o uczniach, którzy poszukują nowych naukowych doświadczeń, a w przyszłości planują studiować medycynę lub nauki ścisłe i przyrodnicze – mówi Martyna Strupczewska, Kierownik programu ADAMED SmartUP, w ramach którego organizowane są warsztaty.
Zapisać można się w każdej chwili za pośrednictwem platformy, gdzie udostępnione zostały terminy i lokalizacje nadchodzących zajęć. Aby aplikować, należy w kilku zdaniach opisać powód zainteresowania uczestnictwem. 
We wszystkich dotychczasowych edycjach ADAMED SmartUP Academy, udział wzięło ponad 500 osób. Aktualnie, realizowane są także zajęcia we współpracy z Wydziałem Chemii Politechniki Warszawskiej, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Więcej informacji udostępnionych jest na stronie
Powiązane artykuły
Zagraj o stypendium naukowe dla ściśle uzdolnionych

temu

Już od 1 października młodzież ściśle uzdolniona z całej Polski będzie mogła zmierzyć się z naukami ścisłymi i przyrodniczymi w innowacyjnej grze przygotowanej w ramach 5. edycji programu ADAMED SmartUP. 50 najlepszych uczestników wybranych w kolejnych etapach rekrutacji
Młodzież ściśle uzdolniona – poznaj 10 najzdolniejszych uczniów z całej Polski

temu

12 września br. w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca 4. edycję programu ADAMED SmartUP. Podczas wydarzenia wyłoniono 10 laureatów nagrody głównej, którzy przez najbliższy rok będą rozwijać swoje kariery naukowe pod okiem doświadczonych naukowców. Podczas g
Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty dla młodzieży ściśle uzdolnionej

temu

13 października startuje kolejna edycja warsztatów popularnonaukowych SmartUP Academy, organizowanych na Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów w wieku 15-19 lat, którzy chcieliby wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie na
Konkurs dla szkół i nauczycieli z pasją – do wygrania nawet 5 000 złotych

temu

Nauczyciele wracają do pracy po wakacjach, by jak co roku stanąć przed kolejnymi wyzwaniami w nauczaniu i inspirowaniu młodych osób do dalszego rozwoju. Fundacja Grupy Adamed postanowiła wesprzeć te starania i ogłosiła konkurs dla szkół ponadpodstawowych ADAMED SmartUP.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.