Kraków: Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty popularnonaukowe dla uczniów

Kraków: Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty popularnonaukowe dla uczniów

Już 2 i 3 czerwca br. w Krakowie głodni naukowych doświadczeń uczniowie mogą wziąć udział w warsztatach popularnonaukowych. Dowiedzą się m.in. czym zajmuje się fizyka atomowa oraz jak wytworzyć gwiazdę w laboratorium.
Rusza kolejny cykl bezpłatnych warsztatów popularnonaukowych dla uczniów w wieku 15-19 lat. Aktualna edycja ADAMED SmartUP Academy trwa do czerwca br. i odbywa się w pięciu miastach w Polsce: Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Rzeszowie i Łodzi. Cykl składa się z 5 modułów, które poruszają kwestie z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych.
Warsztaty zaplanowane na 2 i 3 czerwca br. odbędą się w Krakowie dotyczą fizyki. Zajęcia o wykładowo-warsztatowej formule będą niepowtarzalną okazją do pogłębienia wiedzy z zakresu fizyki atomowej, fotoniki czy plazmoniki, ale także do samodzielnego wytworzenia gwiazdy w warunkach laboratoryjnych.
Praca pod okiem ekspertów, poznanie rówieśników o podobnych zainteresowaniach oraz możliwość samodzielnego przeprowadzenia efektownych eksperymentów w profesjonalnie wyposażonych laboratoriach to główne korzyści płynące z udziału w warsztatach. ADAMED SmartUP Academy realizowane jest z myślą uczniach, którzy poszukują nowych naukowych doświadczeń, a w przyszłości planują studiować medycynę lub nauki ścisłe i przyrodnicze – mówi Martyna Strupczewska, Kierownik programu ADAMED SmartUP, w ramach którego organizowane są warsztaty.
Zapisać można się w każdej chwili za pośrednictwem platformy https://adamedsmartup.pl/warsztaty/, gdzie udostępnione zostały terminy i lokalizacje nadchodzących zajęć. Aby aplikować, należy w kilku zdaniach opisać powód zainteresowania uczestnictwem. Daty i tematy zajęć:
„Fizyka”, 2-3 czerwca, Kraków,
„Chemia”, 9-10 czerwca, Poznań.
We wszystkich dotychczasowych edycjach ADAMED SmartUP Academy, udział wzięło ponad 500 osób. Aktualnie realizowane są także zajęcia we współpracy z Wydziałem Chemii Politechniki Warszawskiej, współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Więcej informacji udostępnionych jest na https://adamedsmartup.pl/warsztaty-pw/

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

ADAMED SmartUP_Inf pras_Kraków.docx

docx | 148 KB

Pobierz
2018.04.07_Adamed_fot.Anna Liminowicz-Walk-6589.jpg

grafika | 2,34 MB

Pobierz
2018.04.07_Adamed_fot.Anna Liminowicz-Walk-6764.jpg

grafika | 2,42 MB

Pobierz
2018.04.07_Adamed_fot.Anna Liminowicz-Walk-6678.jpg

grafika | 1,8 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Drukowanie jedzenia i budowa samolotu – tak spędzają wakacje młodzi naukowcy z Polski

temu

O udział w 4. edycji obozu naukowego ADAMED SmartUP w SGGW walczyło aż 9 tysięcy uczniów. Wybrana w kilkuetapowym procesie rekrutacji pięćdziesiątka otrzymała szansę na pracę z praktykami nauk ścisłych i przyrodniczych. W programie obozu znalazły się zajęcia m.in. z szyc
Młodzi naukowcy w akcji – rusza obóz naukowy dla najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych

temu

15 lipca wystartuje czwarty już obóz naukowy organizowany w ramach programu ADAMED SmartUP. Przez najbliższe dwa tygodnie uczniowie w wieku 15-19 lat z całej Polski zmierzą się z zagadnieniami nauk ścisłych i przyrodniczych oraz pod okiem doświadczonych wykładowców pozna
Poznań: Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty popularnonaukowe dla uczniów

temu

Już 9 i 10 czerwca br. w Poznaniu głodni naukowych doświadczeń uczniowie wezmą udział w warsztatach popularnonaukowych. Dowiedzą się m.in. jakie procesy chemiczne zachodzą na powierzchni substancji światłoczułych oraz jaki wpływ mają poszczególne składniki wody na ludzki
Wrocław: Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty popularnonaukowe dla uczniów

temu

Już 12 i 13 maja br. we Wrocławiu głodni naukowych doświadczeń uczniowie wezmą udział w warsztatach popularnonaukowych. Dowiedzą się na czym dokładnie polega praca współczesnego lekarza, jak wygląda przedmiotowe badanie internistyczne oraz jak postępować w stanach zagrożenia życia.