Społeczna odpowiedzialność Grupy Adamed na 7. Targach CSR

Społeczna odpowiedzialność Grupy Adamed na 7. Targach CSR

Wspieranie polskiej innowacyjnej myśli naukowej i działalność na rzecz społeczeństwa to fundamenty misji Grupy Adamed oraz powołanej przez nią Fundacji. Flagowe projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności, Adamed dla Seniora oraz ADAMED SmartUP, zaprezentowane zostały na najważniejszym branżowym wydarzeniu – 7. Targach CSR. Grupa Adamed ponownie została doceniona – aż siedem projektów zostało wyróżnionych publikacją w Raporcie Dobrych Praktyk.

7. Targi CSR odbyły się 12 kwietnia br. w Galerii Stadionu PGE Narodowy w Warszawie. Było to największe w Polsce wydarzenie poświęcone społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonemu rozwojowi. Goście mieli możliwość odwiedzenia 70 stoisk firm i organizacji. Organizatorem wydarzenia jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Grupa Adamed została partnerem strategicznym FOB w 2016 roku.

Zaangażowanie społeczne kluczem do wspólnego sukcesu

Grupa Adamed od wielu lat angażuje się w działania społecznie odpowiedzialnie, zarówno na rzecz swoich Współpracowników, jak i całego społeczeństwa. Na obecnym na Targach CSR stoisku Grupa Adamed miała okazję pochwalić się szczegółami na temat kluczowych praktyk firmy z zakresu społecznej odpowiedzialności. Przedstawiony został jeden z flagowych projektów - Adamed dla Seniora, w którym pod uwagę brane są potrzeby niezwykle wymagającej grupy społecznej, czyli seniorów. Kolejny to prowadzony od ponad 4 lat program naukowo-edukacyjny ADAMED SmartUP, popularyzujący naukę oraz wspierający szczególnie uzdolnioną młodzież w jej dalszym rozwoju. Do wszystkich dotychczasowych edycji zarejestrowało się blisko 25 tys. osób, 150 wzięło udział w obozach naukowych, 30 objętych zostało programem konsultacji edukacyjnych, a 6 otrzymało stypendia finansowe.
Podczas wydarzenia ogłoszone zostały także najlepsze praktyki, które wyróżniono w raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”. Wyróżnienie otrzymały projekty Grupy Adamed: FUN RUN & MORE, Adamed dla przyszłych mam, Adamed dla Seniora, iPOZytywni, Odpowiedzialna reklama, Tydzień Wartości Grupy Adamed oraz program ADAMED SmartUP.
IMG_5937.jpg

Grupa Adamed odpowiedzialnym partnerem polskiej gospodarki

Grupa Adamed jako polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej, stale poszukuje innowacyjnych rozwiązań. Aktywny współudział w rozwoju polskiej innowacyjnej gospodarki jest jednym z filarów odpowiedzialnego rozwoju Grupy Adamed.
Nawet szybka analiza krajowego rynku farmaceutycznego pozwala odróżnić te firmy, które są jedynie obecne ze swoją ofertą, od tych, które codzienną pracą wnoszą – również w wymiarze gospodarczym – prawdziwą wartość dodaną. Kluczowy jest poziom kontrybucji do polskiego PKB, wpływ na rynek pracy oraz znaczenie dla rozwoju innowacyjności polskiej gospodarki, a także wysokość odprowadzanych w Polsce podatków, wielkość eksportu i produkcji oraz zapewnienie bezpieczeństwa lekowego pacjentów w Polsce.
Firmy, które rdzeń swojej działalności prowadzą w Polsce możemy nazywać partnerami polskiej gospodarki. Przykładem takiej firmy jest właśnie Grupa Adamed.
Załączniki

Pobierz wszystkie

IMG_5964.jpg

grafika | 2,56 MB

Pobierz
IMG_5937.jpg

grafika | 2,33 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Adamed z nagrodą PAIH za ekspansję zagraniczną

temu

Adamed otrzymał nagrodę Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji (PAIH) w kategorii Ekspansja zagraniczna. Doceniono konsekwentne wzmacnianie przez Adamed pozycji na rynkach zagranicznych oraz obecność produktów na 6 kontynentach, a w szczególności inwestycję firmy w Wietnamie.  
Adamed wśród najbardziej inspirujących firm w Europie według London Stock Exchange

temu

Adamed, polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, została wyróżniona w prestiżowym raporcie „1000 Companies to Inspire Europe” przygotowanym przez London Stock Exchange. Raport wskazuje rozwijające się oraz najbardziej dynamiczne małe i średnie przedsiębiorstwa w  Europie, o wysokim znaczeniu dla przyszłego wzrostu gospodarczego, innowacji i tworzenia miejsc pracy.
Jak polskie przedsiębiorstwa współpracują ze środowiskiem naukowym. Nowatorskie na skalę europejską studia na Uniwersytecie Jagiellońskim.

temu

Współpraca środowisk akademickich z największymi i najbardziej innowacyjnymi polskimi firmami farmaceutycznymi jest szansą na dostarczenie sektorowi farmaceutyczno-biotechnologicznemu wysokiej jakości specjalistów. Ich umiejętności będą spójne z aktualnym zapotrzebowanie
Kolejna inwestycja Grupy Adamed w działalność badawczo-rozwojową

temu

18 kwietnia br. odbyło się otwarcie kolejnej inwestycji Grupy Adamed w rozwój obszaru R&D, będącej istotnym etapem pomiędzy działalnością naukową i produkcją. Obszar Pilotażowej Produkcji R&D (Pilot Plant) umożliwia prowadzenie efektywnych prac badawczo-rozwojowych nad produktami leczniczymi Grupy Adamed. Pilot Plant powstał, by szybciej i precyzyjniej odpowiadać na potrzeby pacjentów oraz wyzwania współczesnej medycyny, a w konsekwencji poprawiać bezpieczeństwo lekowe w Polsce.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.