Nagroda dla Grupy Adamed za działalność międzynarodową
Kopiuj tekst

Nagroda dla Grupy Adamed za działalność międzynarodową

5 grudnia br. podczas uroczystej gali ogłoszono laureatów 6. edycji konkursu „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion”, organizowanego przez PwC oraz Puls Biznesu pod patronatem Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Grupa Adamed otrzymała nagrodę specjalną za promocję polskiej marki za granicą, którą odebrała Katarzyna Dubno - Dyrektor Działu Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia Grupy Adamed.

Konkurs „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” promuje działalność polskich firm na światowych rynkach. Jego celem jest wyróżnienie tych, które dzięki inwestycjom zagranicznym oraz działalności eksportowej przekształcają się w globalne podmioty, skutecznie konkurując na zagranicznych rynkach i budując markę Polski za granicą.

Grupa Adamed konsekwentnie prowadzi swoje działania na arenie międzynarodowej. Nasze produkty dostępne są na blisko 60 światowych rynkach, posiadamy przedstawicielstwa w 7 krajach. Nie poprzestajemy na tym, czego już dokonaliśmy. Wciąż się rozwijamy, o czym świadczy nasza ubiegłotygodniowa największa polska inwestycja bezpośrednia w Wietnamie, która wpisuje się w strategię internacjonalizacji Grupy Adamed –  powiedziała Katarzyna Dubno odbierając nagrodę.

Spotkanie poprowadził red. Grzegorz Nowacki z Pulsu Biznesu, a gościem specjalnym był Tadeusz Kościński, Podsekretarz Stanu z Ministerstwa Rozwoju. Kapituła w składzie: Ewa Kaucz - ARAW, Tadeusz Kościński-Ministerstwo Rozwoju,  Jakub Papierski - PKO Bank Polski,  Tomasz Pisula - Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Tomasz Siemieniec - Puls Biznesu, Jacek Socha - PwC, Piotr Stolarczyk-KUKE oraz Iwona Woicka-Żuławska - Ministerstwo Spraw Zagranicznych przyznała narody w obszarach i kategoriach pod względem ich znaczenia dla rozwoju firmy, strategii ekspansji zagranicznej i promocji marki polskiej.
Powiązane artykuły
Adamed z nagrodą PAIH za ekspansję zagraniczną

temu

Adamed otrzymał nagrodę Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji (PAIH) w kategorii Ekspansja zagraniczna. Doceniono konsekwentne wzmacnianie przez Adamed pozycji na rynkach zagranicznych oraz obecność produktów na 6 kontynentach, a w szczególności inwestycję firmy w Wietnamie.  
Adamed wśród najbardziej inspirujących firm w Europie według London Stock Exchange

temu

Adamed, polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, została wyróżniona w prestiżowym raporcie „1000 Companies to Inspire Europe” przygotowanym przez London Stock Exchange. Raport wskazuje rozwijające się oraz najbardziej dynamiczne małe i średnie przedsiębiorstwa w  Europie, o wysokim znaczeniu dla przyszłego wzrostu gospodarczego, innowacji i tworzenia miejsc pracy.
Jak polskie przedsiębiorstwa współpracują ze środowiskiem naukowym. Nowatorskie na skalę europejską studia na Uniwersytecie Jagiellońskim.

temu

Współpraca środowisk akademickich z największymi i najbardziej innowacyjnymi polskimi firmami farmaceutycznymi jest szansą na dostarczenie sektorowi farmaceutyczno-biotechnologicznemu wysokiej jakości specjalistów. Ich umiejętności będą spójne z aktualnym zapotrzebowanie
Kolejna inwestycja Grupy Adamed w działalność badawczo-rozwojową

temu

18 kwietnia br. odbyło się otwarcie kolejnej inwestycji Grupy Adamed w rozwój obszaru R&D, będącej istotnym etapem pomiędzy działalnością naukową i produkcją. Obszar Pilotażowej Produkcji R&D (Pilot Plant) umożliwia prowadzenie efektywnych prac badawczo-rozwojowych nad produktami leczniczymi Grupy Adamed. Pilot Plant powstał, by szybciej i precyzyjniej odpowiadać na potrzeby pacjentów oraz wyzwania współczesnej medycyny, a w konsekwencji poprawiać bezpieczeństwo lekowe w Polsce.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.