Małgorzata Adamkiewicz na II Kongresie Polskiego Kapitału

Małgorzata Adamkiewicz na II Kongresie Polskiego Kapitału

Opublikowany

Dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Dyrektor Generalny Grupy Adamed, wzięła udział w panelu „Firma na zakupach – w kogo inwestuje duży polski biznes” w trakcie II Kongresu Polskiego Kapitału.

W dyskusji moderowanej przez Marcina Hejkę, partnera  zarządzającego funduszu OTB wzięli również udział: Tomasz Domagała, główny udziałowiec Famuru, Adam Góral, wiodący udziałowiec Asseco.
Z opublikowanego przez magazyn Forbes Rankingu 100 Największych Firm w Polsce wynika, że w ciągu roku ich wartość wzrosła o 20%, co skłania przedsiębiorstwa do akwizycji innych spółek i dalszych inwestycji. Przykładem przedsiębiorstwa rozwijającego się w ten sposób jest Grupa Adamed. Dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz zaznaczyła jednak, że wzrost Grupy Adamed nie jest już możliwy tylko na rynku polskim, dlatego koniecznością staje się ekspansja zagraniczna.
Siła firmy leży w silnej marce, a najsilniejsze są marki globalne, międzynarodowe, które mają siłę sprzedaży swoich produktów – powiedziała dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz.
Grupa Adamed konsekwentnie realizuję strategię globalizacji – po niedawnych otwarciach przedstawicielstw w Czechach i Słowacji, w listopadzie br. dokonała największej polskiej bezpośredniej inwestycji w Wietnamie, przejmując pakiet większościowy jednej z najszybciej rosnącej lokalnej firmy farmaceutycznej.
Inwestycja pozwoli nam na budowę pozycji na rynku z jedną z największych dynamik wzrostu. Jest to niewątpliwe rynek egzotyczny, jednak już nam znany i bardzo obiecujący – produkty Grupy Adamed były sprzedawane w Wietnamie już wcześniej, a nasz eksport tam rośnie o 40% rocznie (…). Co więcej, w wielu społeczeństwach azjatyckich dopiero zaczyna się budować świadomość konieczności leczenia farmakologicznego, na rzecz rezygnacji z korzystania z metod ludowych i naturalnych  – powiedziała dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, uzasadniając wybór miejsca inwestycji.
Kongres Polskiego Kapitału to największe w Polsce wydarzenie służące wymianie doświadczeń między przedsiębiorcami i dostarczycielami kapitału rozwojowego organizowane przez redakcję magazynu „Forbes”. Druga edycja wydarzenia odbyła się 5 grudnia 2017 r. w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Kolejna inwestycja Grupy Adamed w działalność badawczo-rozwojową

temu

18 kwietnia br. odbyło się otwarcie kolejnej inwestycji Grupy Adamed w rozwój obszaru R&D, będącej istotnym etapem pomiędzy działalnością naukową i produkcją. Obszar Pilotażowej Produkcji R&D (Pilot Plant) umożliwia prowadzenie efektywnych prac badawczo-rozwojowych nad produktami leczniczymi Grupy Adamed. Pilot Plant powstał, by szybciej i precyzyjniej odpowiadać na potrzeby pacjentów oraz wyzwania współczesnej medycyny, a w konsekwencji poprawiać bezpieczeństwo lekowe w Polsce.
Społeczna odpowiedzialność Grupy Adamed na 7. Targach CSR

temu

Wspieranie polskiej innowacyjnej myśli naukowej i działalność na rzecz społeczeństwa to fundamenty misji Grupy Adamed oraz powołanej przez nią Fundacji. Flagowe projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności, Adamed dla Seniora oraz ADAMED SmartUP, zaprezentowane zostały na najważniejszym branżowym wydarzeniu – 7. Targach CSR. Grupa Adamed ponownie została doceniona – aż siedem projektów zostało wyróżnionych publikacją w Raporcie Dobrych Praktyk.
Startuje nabór do 4. edycji programu MIT Enterprise Forum Poland. Nowe ścieżki branżowe, nowe szanse dla startupów!

temu

8 stycznia br. rozpoczął się nabór do 4. edycji jednego z największych w Polsce programów akceleracyjnych – MIT Enterprise Forum Poland. Celem projektu jest przyspieszenie rozwoju młodych, innowacyjnych firm technologicznych poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą, doświadczeniem oraz zasobami wiodących polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, w tym spółek Skarbu Państwa. Do programu można aplikować do końca lutego za pośrednictwem strony internetowej mitefpoland.org.
Nagroda dla Grupy Adamed za działalność międzynarodową

temu

5 grudnia br. podczas uroczystej gali ogłoszono laureatów 6. edycji konkursu „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion”, organizowanego przez PwC oraz Puls Biznesu pod patronatem Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Grupa Adamed otrzymała nagrodę specjalną za promocję polskiej marki za granicą, którą odebrała Katarzyna Dubno - Dyrektor Działu Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia Grupy Adamed.