Małgorzata Adamkiewicz na II Kongresie Polskiego Kapitału
Kopiuj tekst

Małgorzata Adamkiewicz na II Kongresie Polskiego Kapitału

Dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Dyrektor Generalny Grupy Adamed, wzięła udział w panelu „Firma na zakupach – w kogo inwestuje duży polski biznes” w trakcie II Kongresu Polskiego Kapitału.

W dyskusji moderowanej przez Marcina Hejkę, partnera  zarządzającego funduszu OTB wzięli również udział: Tomasz Domagała, główny udziałowiec Famuru, Adam Góral, wiodący udziałowiec Asseco.
Z opublikowanego przez magazyn Forbes Rankingu 100 Największych Firm w Polsce wynika, że w ciągu roku ich wartość wzrosła o 20%, co skłania przedsiębiorstwa do akwizycji innych spółek i dalszych inwestycji. Przykładem przedsiębiorstwa rozwijającego się w ten sposób jest Grupa Adamed. Dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz zaznaczyła jednak, że wzrost Grupy Adamed nie jest już możliwy tylko na rynku polskim, dlatego koniecznością staje się ekspansja zagraniczna.
Siła firmy leży w silnej marce, a najsilniejsze są marki globalne, międzynarodowe, które mają siłę sprzedaży swoich produktów – powiedziała dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz.
Grupa Adamed konsekwentnie realizuję strategię globalizacji – po niedawnych otwarciach przedstawicielstw w Czechach i Słowacji, w listopadzie br. dokonała największej polskiej bezpośredniej inwestycji w Wietnamie, przejmując pakiet większościowy jednej z najszybciej rosnącej lokalnej firmy farmaceutycznej.
Inwestycja pozwoli nam na budowę pozycji na rynku z jedną z największych dynamik wzrostu. Jest to niewątpliwe rynek egzotyczny, jednak już nam znany i bardzo obiecujący – produkty Grupy Adamed były sprzedawane w Wietnamie już wcześniej, a nasz eksport tam rośnie o 40% rocznie (…). Co więcej, w wielu społeczeństwach azjatyckich dopiero zaczyna się budować świadomość konieczności leczenia farmakologicznego, na rzecz rezygnacji z korzystania z metod ludowych i naturalnych  – powiedziała dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, uzasadniając wybór miejsca inwestycji.
Kongres Polskiego Kapitału to największe w Polsce wydarzenie służące wymianie doświadczeń między przedsiębiorcami i dostarczycielami kapitału rozwojowego organizowane przez redakcję magazynu „Forbes”. Druga edycja wydarzenia odbyła się 5 grudnia 2017 r. w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Powiązane artykuły
Adamed z nagrodą PAIH za ekspansję zagraniczną

temu

Adamed otrzymał nagrodę Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji (PAIH) w kategorii Ekspansja zagraniczna. Doceniono konsekwentne wzmacnianie przez Adamed pozycji na rynkach zagranicznych oraz obecność produktów na 6 kontynentach, a w szczególności inwestycję firmy w Wietnamie.  
Adamed wśród najbardziej inspirujących firm w Europie według London Stock Exchange

temu

Adamed, polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, została wyróżniona w prestiżowym raporcie „1000 Companies to Inspire Europe” przygotowanym przez London Stock Exchange. Raport wskazuje rozwijające się oraz najbardziej dynamiczne małe i średnie przedsiębiorstwa w  Europie, o wysokim znaczeniu dla przyszłego wzrostu gospodarczego, innowacji i tworzenia miejsc pracy.
Jak polskie przedsiębiorstwa współpracują ze środowiskiem naukowym. Nowatorskie na skalę europejską studia na Uniwersytecie Jagiellońskim.

temu

Współpraca środowisk akademickich z największymi i najbardziej innowacyjnymi polskimi firmami farmaceutycznymi jest szansą na dostarczenie sektorowi farmaceutyczno-biotechnologicznemu wysokiej jakości specjalistów. Ich umiejętności będą spójne z aktualnym zapotrzebowanie
Kolejna inwestycja Grupy Adamed w działalność badawczo-rozwojową

temu

18 kwietnia br. odbyło się otwarcie kolejnej inwestycji Grupy Adamed w rozwój obszaru R&D, będącej istotnym etapem pomiędzy działalnością naukową i produkcją. Obszar Pilotażowej Produkcji R&D (Pilot Plant) umożliwia prowadzenie efektywnych prac badawczo-rozwojowych nad produktami leczniczymi Grupy Adamed. Pilot Plant powstał, by szybciej i precyzyjniej odpowiadać na potrzeby pacjentów oraz wyzwania współczesnej medycyny, a w konsekwencji poprawiać bezpieczeństwo lekowe w Polsce.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.