Grupa Adamed z wizytą u zwycięzców konkursu Adamed dla Seniora
Grupa Adamed z wizytą u zwycięzców konkursu Adamed dla Seniora

Grupa Adamed z wizytą u zwycięzców konkursu Adamed dla Seniora

Opublikowany

Przedstawiciele Grupy Adamed wręczyli zwycięskim organizacjom w konkursie Adamed dla Seniora czeki na realizację projektów, których celem jest wzmocnienie uczestnictwa osób starszych w życiu lokalnych społeczności oraz aktywizacja seniorów.

Uroczystości przekazania czeków odbyły się: 31 października w Domu Kultury w Kętach, 10 listopada w Domu Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym oraz 10 listopada podczas 39. Zgromadzenia Delegatów IFMSA Poland w Olsztynie. W spotkaniach udział wzięli przedstawiciele Grupy Adamed, nagrodzonych organizacji, władz lokalnych oraz mediów. Wydarzenia były inauguracją zgłoszonych projektów, które zwyciężyły w zakończonym we wrześniu konkursie „Adamed dla Seniora”.

Konkurs ogłoszony został 23 stycznia i trwał do 23 czerwca 2017 r. Zgłaszać mogły się instytucje realizujące lub planujące działania, których adresatem są osoby starsze oraz te, mające na celu zapewnienie seniorom aktywności w codziennym życiu. Spośród blisko 200 zgłoszeń wyłoniono trzy projekty, których koncepcje w kompleksowy i nieszablonowy sposób odpowiadały na założenia konkursu.

Wśród nagrodzonych organizacji znalazły się:
- IFMSA - Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny w Warszawie
- Dom Kultury w Kętach
- Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym

Już niedługo ISMA – Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny rozpocznie prace nad przygotowaniem wykładów skierowanych do seniorów, studentów kierunków medycznych oraz pracowników ochrony zdrowia oraz organizacją Dnia Seniora IFMSA-Poland, który odbędzie się w co najmniej 10 oddziałach Stowarzyszenia. Również mieszkańcy Kęt i okolicznych miejscowości będą mieli szansę na udział w projekcie pod tytułem: „Trening czyni mistrza”, który obejmował będzie liczne treningi przygotowujące do startu w lokalnych olimpiadach. W ramach ostatniego zwycięskiego projektu, zgłoszonego przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - „Kazimierz dwóch księżyców”, opracowywany jest szlak literacko-turystyczny dla seniorów, inspirowany książką „Dwa księżyce” Marii Kuncewiczowej. Szlak przygotowany jest we współpracy ze starszymi mieszkańcami Kazimierza Dolnego.

Grupa Adamed odpowiadając na potrzebę inwestowania w aktywizację osób starszych angażuje się w wiele wydarzeń im adresowanych. We wrześniu została partnerem strategicznym IV edycji Parady Seniorów pod hasłem „Siła Wieku Człowieku” i „Pikniku Pokoleń”, w których udział wzięło około 12 tys. osób. Adamed dla Seniora był również obecny  na Międzynarodowym Dniu Osób Starszych, z okazji którego Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” zorganizowało Jarmark Kreatywności w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Kolejnym z wydarzeń, w których uczestniczył Adamed dla Seniora były Targi Seniora w Krakowie. W ramach tych imprez w przygotowanej strefie zainteresowani mogli skorzystać z bezpłatnych badań neurologicznych, dowiedzieć się jak przebiega proces jaskry oraz zasięgnąć informacji o produktach przeznaczonych dla osób starszych. Konkurs „Adamed dla Seniora” był elementem szerokich działań skierowanych do osób starszych.
Muzeum Nadwislanskie.JPG
IMG_3482.jpg
Dom Kultury w Ketach.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Kolejna inwestycja Grupy Adamed w działalność badawczo-rozwojową

temu

18 kwietnia br. odbyło się otwarcie kolejnej inwestycji Grupy Adamed w rozwój obszaru R&D, będącej istotnym etapem pomiędzy działalnością naukową i produkcją. Obszar Pilotażowej Produkcji R&D (Pilot Plant) umożliwia prowadzenie efektywnych prac badawczo-rozwojowych nad produktami leczniczymi Grupy Adamed. Pilot Plant powstał, by szybciej i precyzyjniej odpowiadać na potrzeby pacjentów oraz wyzwania współczesnej medycyny, a w konsekwencji poprawiać bezpieczeństwo lekowe w Polsce.
Społeczna odpowiedzialność Grupy Adamed na 7. Targach CSR

temu

Wspieranie polskiej innowacyjnej myśli naukowej i działalność na rzecz społeczeństwa to fundamenty misji Grupy Adamed oraz powołanej przez nią Fundacji. Flagowe projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności, Adamed dla Seniora oraz ADAMED SmartUP, zaprezentowane zostały na najważniejszym branżowym wydarzeniu – 7. Targach CSR. Grupa Adamed ponownie została doceniona – aż siedem projektów zostało wyróżnionych publikacją w Raporcie Dobrych Praktyk.
Startuje nabór do 4. edycji programu MIT Enterprise Forum Poland. Nowe ścieżki branżowe, nowe szanse dla startupów!

temu

8 stycznia br. rozpoczął się nabór do 4. edycji jednego z największych w Polsce programów akceleracyjnych – MIT Enterprise Forum Poland. Celem projektu jest przyspieszenie rozwoju młodych, innowacyjnych firm technologicznych poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą, doświadczeniem oraz zasobami wiodących polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, w tym spółek Skarbu Państwa. Do programu można aplikować do końca lutego za pośrednictwem strony internetowej mitefpoland.org.
Nagroda dla Grupy Adamed za działalność międzynarodową

temu

5 grudnia br. podczas uroczystej gali ogłoszono laureatów 6. edycji konkursu „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion”, organizowanego przez PwC oraz Puls Biznesu pod patronatem Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Grupa Adamed otrzymała nagrodę specjalną za promocję polskiej marki za granicą, którą odebrała Katarzyna Dubno - Dyrektor Działu Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia Grupy Adamed.