Marcin Feder na Meet Biotech i Bioinnovation Summit w Gdańsku
Kopiuj tekst

Marcin Feder na Meet Biotech i Bioinnovation Summit w Gdańsku

19-20 października odbyło się w Gdańsku ważne dla branży biotechnologicznej wydarzenie Bioinnovation International Summit 2017.  Podczas spotkania Grupę Adamed reprezentował Marcin Feder, kierownik Pracowni In Silico w Grupie Adamed, który wygłosił prelekcję w ramach sesji „Rozwój innowacji we współpracy z przemysłem” oraz wziął udział w panelu dyskusyjnym „Partnerstwo dla rozwoju innowacji”. Przy okazji tego samego wyjazdu na zaproszenie stowarzyszenia Biotech Boost Polska Marcin Feder wziął również udział w spotkaniu ze studentami oraz młodymi naukowcami Meet Biotech.

Marcin Feder (3).jpg
W ramach spotkania Meet Biotech przybliżył uczestnikom specyfikę pracy w Departamencie Innowacyjnym oraz wygłosił wykład pod tytułem: „Od pomysłu do kandydata na lek. Rozwój cząsteczek ADO-21.32 i ADO-51.4 w laboratoriach Adamedu”, natomiast na Bioinnovation International Summit 2017 jego prelekcja skoncentrowana była na możliwościach współpracy ośrodków akademickich oraz startupów  z Grupą Adamed. Następnie w ramach panelu dyskusyjnego Marcin Feder wraz Duncanem Holmesem z GSK przedstawili doświadczenia innowacyjnych firm farmaceutycznych we współpracy z ośrodkami akademickimi oraz centrami transferu technologii. Doświadczenia te dyskutowano z dr Andrzejem Mogielnickim z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz dr Eweliną Król z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed, którzy przybliżyli specyfikę takiej współpracy z perspektywy naukowców realizujących projekty badawcze o charakterze aplikacyjnym.

Spotkania Meet Biotech – organizowane przez Boost Biotech, łódzkie stowarzyszenie którego głównym celem jest integracja środowisk związanych z bio-technologiami – osób zajmujących się stroną naukową, biznesową, marketingową czy prawną. W ramach cyklicznych wydarzeń organizują spotkania z przedstawicielami branży, a także promują projekty uczelniane, tworząc płaszczyznę komunikacji między nauką a biznesem.

Bioinnovation International Summit jest wydarzeniem skupiającym ekspertów transferu technologii, innowacyjnych naukowców, inwestorów i przedstawicieli przemysłu. Podczas wydarzenia uczestnicy mogą poznać plusy i minusy całego procesu transferu technologii począwszy od innowacyjnej idei poprzez negocjacje z inwestorami, pozyskiwanie finansowania zewnętrznego ze środków publicznych oraz ochronę własności intelektualnej.

Więcej informacji o wydarzeniach pod linkami:
2017 Bioinnovation International Summit - https://bioinnovation.pl/en/
Meet Biotech - Boost Biotech Polska – https://www.facebook.com/events/123484685016775
Marcin Feder (2).jpg
Powiązane artykuły
Adamed z nagrodą PAIH za ekspansję zagraniczną

temu

Adamed otrzymał nagrodę Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji (PAIH) w kategorii Ekspansja zagraniczna. Doceniono konsekwentne wzmacnianie przez Adamed pozycji na rynkach zagranicznych oraz obecność produktów na 6 kontynentach, a w szczególności inwestycję firmy w Wietnamie.  
Adamed wśród najbardziej inspirujących firm w Europie według London Stock Exchange

temu

Adamed, polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, została wyróżniona w prestiżowym raporcie „1000 Companies to Inspire Europe” przygotowanym przez London Stock Exchange. Raport wskazuje rozwijające się oraz najbardziej dynamiczne małe i średnie przedsiębiorstwa w  Europie, o wysokim znaczeniu dla przyszłego wzrostu gospodarczego, innowacji i tworzenia miejsc pracy.
Jak polskie przedsiębiorstwa współpracują ze środowiskiem naukowym. Nowatorskie na skalę europejską studia na Uniwersytecie Jagiellońskim.

temu

Współpraca środowisk akademickich z największymi i najbardziej innowacyjnymi polskimi firmami farmaceutycznymi jest szansą na dostarczenie sektorowi farmaceutyczno-biotechnologicznemu wysokiej jakości specjalistów. Ich umiejętności będą spójne z aktualnym zapotrzebowanie
Kolejna inwestycja Grupy Adamed w działalność badawczo-rozwojową

temu

18 kwietnia br. odbyło się otwarcie kolejnej inwestycji Grupy Adamed w rozwój obszaru R&D, będącej istotnym etapem pomiędzy działalnością naukową i produkcją. Obszar Pilotażowej Produkcji R&D (Pilot Plant) umożliwia prowadzenie efektywnych prac badawczo-rozwojowych nad produktami leczniczymi Grupy Adamed. Pilot Plant powstał, by szybciej i precyzyjniej odpowiadać na potrzeby pacjentów oraz wyzwania współczesnej medycyny, a w konsekwencji poprawiać bezpieczeństwo lekowe w Polsce.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.