Grupa Adamed sponsorem konferencji MSC 2017-Medicine-Science Culture
Kopiuj tekst
Grupa Adamed sponsorem konferencji MSC 2017-Medicine-Science Culture

Grupa Adamed sponsorem konferencji MSC 2017-Medicine-Science Culture

Od 6 do 9 listopada br. miała miejsce międzynarodowa konferencja podsumowująca obchody 150-lecia urodzin Marii Skłodowskiej-Curie. Grupa Adamed została sponsorem wydarzenia, które pod hasłem - MSC 2017-Medicine-Science Culture, odbyło się na trzech warszawskich uczelniach. W spotkaniach uczestniczyli również pracownicy Grupy Adamed.

Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym dyskutowano o dorobku naukowym Marii  Skłodowskiej-Curie na polu medycyny (moduł Medicina). Na Politechnice Warszawskiej pokazano, jak ważna jest służba nauki dla społeczeństwa (moduł Scientia). Natomiast  na Uniwersytecie Warszawskim można było zapoznać się ze społeczno-kulturowymi uwarunkowaniami funkcjonowania kobiet w nauce (moduł Cultura).

W ciągu czterech dni uczestnicy mieli okazję skorzystać z licznych wykładów oraz wystaw im towarzyszących. W Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyły się spotkania: „Medycyna Regeneracyjna – dawne poglądy i obecny postęp”, „Maria Skłodowska-Curie i jej wybitny wkład w dziedzinie medycyny” oraz „Onkologia XXI wieku. Celować, czy personalizować?”. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa pt. „Historia powstania Instytutu Radowego w Warszawie” oraz „Piękniejsza strona Medicina – Scientia – Cultura w miniaturze portretowej” autorstwa Jacka Bojakowskiego. W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej poruszono temat przyszłości terapii farmakologicznych, czy sposobów motywacji młodych ludzi do rozpoczęcia kariery naukowej, uczestnicy mogli też obejrzeć prace "Maria Skłodowska-Curie w 150. Rocznicę Urodzin: Odkrywanie Ciekawe Niesłychanie". Trzeciego dnia na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego słuchacze poznali życiorys Marii Skłodowskiej-Curie w perspektywie kobiet, dowiedzieli się również jak wyglądała jej droga naukowa w ujęciu socjologicznym. Pokazano też sylwetki kobiet w nauce,  a portrety pochodziły ze zbioru PAN. Zwieńczeniem konferencji była Gala Urodzinowa Marii Skłodowskiej-Curie, która odbyła się 9 listopada br. w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli wnukowie Noblistki. Tego dnia można było również zapoznać się z wystawą prezentującą życie naukowe i prywatne Marii Skłodowskiej-Curie.

Maria Skłodowska-Curie jest jedyną kobietą, która zdobyła dwie Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki i chemii. Zyskała sławę jako badaczka promieniotwórczości i odkrywczyni dwóch nowych pierwiastków - radu i polonu. Prowadzone przez nią doświadczenia doprowadziły do powstania pierwszych metod badania atomu.

Powiązane artykuły
Adamed z nagrodą PAIH za ekspansję zagraniczną

temu

Adamed otrzymał nagrodę Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji (PAIH) w kategorii Ekspansja zagraniczna. Doceniono konsekwentne wzmacnianie przez Adamed pozycji na rynkach zagranicznych oraz obecność produktów na 6 kontynentach, a w szczególności inwestycję firmy w Wietnamie.  
Adamed wśród najbardziej inspirujących firm w Europie według London Stock Exchange

temu

Adamed, polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, została wyróżniona w prestiżowym raporcie „1000 Companies to Inspire Europe” przygotowanym przez London Stock Exchange. Raport wskazuje rozwijające się oraz najbardziej dynamiczne małe i średnie przedsiębiorstwa w  Europie, o wysokim znaczeniu dla przyszłego wzrostu gospodarczego, innowacji i tworzenia miejsc pracy.
Jak polskie przedsiębiorstwa współpracują ze środowiskiem naukowym. Nowatorskie na skalę europejską studia na Uniwersytecie Jagiellońskim.

temu

Współpraca środowisk akademickich z największymi i najbardziej innowacyjnymi polskimi firmami farmaceutycznymi jest szansą na dostarczenie sektorowi farmaceutyczno-biotechnologicznemu wysokiej jakości specjalistów. Ich umiejętności będą spójne z aktualnym zapotrzebowanie
Kolejna inwestycja Grupy Adamed w działalność badawczo-rozwojową

temu

18 kwietnia br. odbyło się otwarcie kolejnej inwestycji Grupy Adamed w rozwój obszaru R&D, będącej istotnym etapem pomiędzy działalnością naukową i produkcją. Obszar Pilotażowej Produkcji R&D (Pilot Plant) umożliwia prowadzenie efektywnych prac badawczo-rozwojowych nad produktami leczniczymi Grupy Adamed. Pilot Plant powstał, by szybciej i precyzyjniej odpowiadać na potrzeby pacjentów oraz wyzwania współczesnej medycyny, a w konsekwencji poprawiać bezpieczeństwo lekowe w Polsce.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.