Grupa Adamed na Europejskim Tygodniu Innowacji
Kopiuj tekst
Grupa Adamed na Europejskim Tygodniu Innowacji

Grupa Adamed na Europejskim Tygodniu Innowacji

Od 6 do 10 listopada br. w Lublinie miał miejsce Europejski Tydzień Innowacji. Podczas dyskusji panelowej w ramach bloku „BIO - ENERGO” - 7 listopada br. głos zabrał Bartłomiej Żerek, Kierownik Departamentu Innowacyjnego w Dziale Badań i Rozwoju . Podczas rozmowy przedstawił efekty współpracy naszej firmy z ośrodkami naukowymi w zakresie biotechnologii.

Bartłomiej Żerek na podstawie doświadczeń Grupy Adamed wskazał, że bliska współpraca biznesu z polskimi uczelniami wyższymi pozwala inwestować w coraz bardziej zaawansowane produkty, konkurując innowacyjnymi rozwiązaniami na światowych rynkach. Uczestnicy mogli dowiedzieć się również, że Grupa Adamed już w 2005 roku zainicjowała wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim utworzenie jednego z pierwszych konsorcjów naukowo-przemysłowych w kraju. Obecnie każdego dnia współpracuje z ponad 150 naukowcami z czołowych polskich ośrodków akademickich.

Europejski Tydzień Innowacji był pierwszą edycją wydarzenia. Program podzielony został na bloki tematyczne takie jak: Forum Bio-Energo, Forum Cyfryzacji, Konferencja Innowacje w Medycynie, Giełda Start-upów. Jednym z elementów były również Debata Miast i Regionów Partnerskich oraz Gala Innowacji. Spotkanie było również przestrzenią do dyskusji o roli biogospodarki i energetyki w kształtowaniu konkurencyjności regionów, osiągnięciach w zakresie wykorzystania robotyki w kardiochirurgii. Podczas Gali Innowacji  ogłoszono wyniki konkursu „Lider Innowacji”, którego celem była promocja lubelskich przedsiębiorców, którzy uzyskali wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Spośród 400 projektów wybrano finałową „piętnastkę”, która została nagrodzona przez Kapitułę konkursową w kategoriach odpowiadającym czterem specjalizacjom województwa lubelskiego: biogospodarka, medycyna i zdrowie, energetyka niskoemisyjna, informatyka i automatyka.
Powiązane artykuły
Adamed z nagrodą PAIH za ekspansję zagraniczną

temu

Adamed otrzymał nagrodę Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji (PAIH) w kategorii Ekspansja zagraniczna. Doceniono konsekwentne wzmacnianie przez Adamed pozycji na rynkach zagranicznych oraz obecność produktów na 6 kontynentach, a w szczególności inwestycję firmy w Wietnamie.  
Adamed wśród najbardziej inspirujących firm w Europie według London Stock Exchange

temu

Adamed, polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, została wyróżniona w prestiżowym raporcie „1000 Companies to Inspire Europe” przygotowanym przez London Stock Exchange. Raport wskazuje rozwijające się oraz najbardziej dynamiczne małe i średnie przedsiębiorstwa w  Europie, o wysokim znaczeniu dla przyszłego wzrostu gospodarczego, innowacji i tworzenia miejsc pracy.
Jak polskie przedsiębiorstwa współpracują ze środowiskiem naukowym. Nowatorskie na skalę europejską studia na Uniwersytecie Jagiellońskim.

temu

Współpraca środowisk akademickich z największymi i najbardziej innowacyjnymi polskimi firmami farmaceutycznymi jest szansą na dostarczenie sektorowi farmaceutyczno-biotechnologicznemu wysokiej jakości specjalistów. Ich umiejętności będą spójne z aktualnym zapotrzebowanie
Kolejna inwestycja Grupy Adamed w działalność badawczo-rozwojową

temu

18 kwietnia br. odbyło się otwarcie kolejnej inwestycji Grupy Adamed w rozwój obszaru R&D, będącej istotnym etapem pomiędzy działalnością naukową i produkcją. Obszar Pilotażowej Produkcji R&D (Pilot Plant) umożliwia prowadzenie efektywnych prac badawczo-rozwojowych nad produktami leczniczymi Grupy Adamed. Pilot Plant powstał, by szybciej i precyzyjniej odpowiadać na potrzeby pacjentów oraz wyzwania współczesnej medycyny, a w konsekwencji poprawiać bezpieczeństwo lekowe w Polsce.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.