Grupa Adamed na Europejskim Tygodniu Innowacji
Grupa Adamed na Europejskim Tygodniu Innowacji

Grupa Adamed na Europejskim Tygodniu Innowacji

Opublikowany

Od 6 do 10 listopada br. w Lublinie miał miejsce Europejski Tydzień Innowacji. Podczas dyskusji panelowej w ramach bloku „BIO - ENERGO” - 7 listopada br. głos zabrał Bartłomiej Żerek, Kierownik Departamentu Innowacyjnego w Dziale Badań i Rozwoju . Podczas rozmowy przedstawił efekty współpracy naszej firmy z ośrodkami naukowymi w zakresie biotechnologii.

Bartłomiej Żerek na podstawie doświadczeń Grupy Adamed wskazał, że bliska współpraca biznesu z polskimi uczelniami wyższymi pozwala inwestować w coraz bardziej zaawansowane produkty, konkurując innowacyjnymi rozwiązaniami na światowych rynkach. Uczestnicy mogli dowiedzieć się również, że Grupa Adamed już w 2005 roku zainicjowała wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim utworzenie jednego z pierwszych konsorcjów naukowo-przemysłowych w kraju. Obecnie każdego dnia współpracuje z ponad 150 naukowcami z czołowych polskich ośrodków akademickich.

Europejski Tydzień Innowacji był pierwszą edycją wydarzenia. Program podzielony został na bloki tematyczne takie jak: Forum Bio-Energo, Forum Cyfryzacji, Konferencja Innowacje w Medycynie, Giełda Start-upów. Jednym z elementów były również Debata Miast i Regionów Partnerskich oraz Gala Innowacji. Spotkanie było również przestrzenią do dyskusji o roli biogospodarki i energetyki w kształtowaniu konkurencyjności regionów, osiągnięciach w zakresie wykorzystania robotyki w kardiochirurgii. Podczas Gali Innowacji  ogłoszono wyniki konkursu „Lider Innowacji”, którego celem była promocja lubelskich przedsiębiorców, którzy uzyskali wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Spośród 400 projektów wybrano finałową „piętnastkę”, która została nagrodzona przez Kapitułę konkursową w kategoriach odpowiadającym czterem specjalizacjom województwa lubelskiego: biogospodarka, medycyna i zdrowie, energetyka niskoemisyjna, informatyka i automatyka.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Kolejna inwestycja Grupy Adamed w działalność badawczo-rozwojową

temu

18 kwietnia br. odbyło się otwarcie kolejnej inwestycji Grupy Adamed w rozwój obszaru R&D, będącej istotnym etapem pomiędzy działalnością naukową i produkcją. Obszar Pilotażowej Produkcji R&D (Pilot Plant) umożliwia prowadzenie efektywnych prac badawczo-rozwojowych nad produktami leczniczymi Grupy Adamed. Pilot Plant powstał, by szybciej i precyzyjniej odpowiadać na potrzeby pacjentów oraz wyzwania współczesnej medycyny, a w konsekwencji poprawiać bezpieczeństwo lekowe w Polsce.
Społeczna odpowiedzialność Grupy Adamed na 7. Targach CSR

temu

Wspieranie polskiej innowacyjnej myśli naukowej i działalność na rzecz społeczeństwa to fundamenty misji Grupy Adamed oraz powołanej przez nią Fundacji. Flagowe projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności, Adamed dla Seniora oraz ADAMED SmartUP, zaprezentowane zostały na najważniejszym branżowym wydarzeniu – 7. Targach CSR. Grupa Adamed ponownie została doceniona – aż siedem projektów zostało wyróżnionych publikacją w Raporcie Dobrych Praktyk.
Startuje nabór do 4. edycji programu MIT Enterprise Forum Poland. Nowe ścieżki branżowe, nowe szanse dla startupów!

temu

8 stycznia br. rozpoczął się nabór do 4. edycji jednego z największych w Polsce programów akceleracyjnych – MIT Enterprise Forum Poland. Celem projektu jest przyspieszenie rozwoju młodych, innowacyjnych firm technologicznych poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą, doświadczeniem oraz zasobami wiodących polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, w tym spółek Skarbu Państwa. Do programu można aplikować do końca lutego za pośrednictwem strony internetowej mitefpoland.org.
Nagroda dla Grupy Adamed za działalność międzynarodową

temu

5 grudnia br. podczas uroczystej gali ogłoszono laureatów 6. edycji konkursu „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion”, organizowanego przez PwC oraz Puls Biznesu pod patronatem Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Grupa Adamed otrzymała nagrodę specjalną za promocję polskiej marki za granicą, którą odebrała Katarzyna Dubno - Dyrektor Działu Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia Grupy Adamed.