Grupa Adamed głównym sponsorem akcji "Wszyscy do Wioseł"
Kopiuj tekst

Grupa Adamed głównym sponsorem akcji "Wszyscy do Wioseł"

W piątek, 17 listopada br. odbyła się druga edycja charytatywno-sportowej akcji „Wszyscy do Wioseł”. Organizatorami wydarzenia byli Fundacja Legii, Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa i kibicowska grupa „Dobrzy Ludzie - kibice Legii dzieciom”. Grupa Adamed została głównym sponsorem, a jej Współpracownicy wzięli czynny udział w piątkowych zmaganiach.

Celem przedsięwzięcia „Wszyscy do Wioseł” była zbiórka środków na zakup karetki pogotowia dla Centrum Zdrowia Dziecka, a inspiracją do wybrania właśnie tej dyscypliny sportu - Rok Rzeki Wisły 2017. Poprzednia edycja zakończona sukcesem pozwoliła zakupić ergometry oraz dostosować je do potrzeb osób niepełnosprawnych. Głównym założeniem akcji było przepłynięcie dystansu długości Wisły, który podzielony został na dwie sztafety: jedną od ujścia rzeki oraz drugą, od jej źródeł.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10:00 w pomieszczeniach Centrum Konferencyjnego na Stadionie Legii Warszawa. Uczestnicy, podzieleni na czteroosobowe drużyny pokonali wyznaczony dystans w przeciągu 12 godzin - łącznie użytych zostało 16 ergometrów i przejechanych 1047. kilometrów. Wśród startujących zespołów znaleźli się również Współpracownicy Grupy Adamed, którzy łącznie przejechali dystans 13 000 metrów, w przeciągu 15 minut. Dodatkowo od godziny 14:00 można było skonsultować się z przedstawicielem Grupy Adamed i zasięgnąć informacji o stosowaniu preparatów na stawy.

Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” to jeden z największych szpitali pediatrycznych w całej Polsce. W tym roku obchodzi 40-lecie swojej działalności. Karetki używane do przewozu chorych i niepełnosprawnych pokonują rocznie ponad 800 tys. km., przez co ulegają coraz częstszym awariom. Dzięki akcjom takim jak „Wszyscy do Wioseł” każda osoba może przyczynić się do wsparcia szczytnego celu, jakim jest zakup nowej karetki.

Zdjęcia autorstwa Szymona Adamczyka i Mateusza Kostrzewy    


_DSC7219.jpg
_DSC7245.jpg
_DSC7205.jpg
Powiązane artykuły
Adamed z nagrodą PAIH za ekspansję zagraniczną

Adamed otrzymał nagrodę Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji (PAIH) w kategorii Ekspansja zagraniczna. Doceniono konsekwentne wzmacnianie przez Adamed pozycji na rynkach zagranicznych oraz obecność produktów na 6 kontynentach, a w szczególności inwestycję firmy w Wietnamie.  
Adamed wśród najbardziej inspirujących firm w Europie według London Stock Exchange

Adamed, polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, została wyróżniona w prestiżowym raporcie „1000 Companies to Inspire Europe” przygotowanym przez London Stock Exchange. Raport wskazuje rozwijające się oraz najbardziej dynamiczne małe i średnie przedsiębiorstwa w  Europie, o wysokim znaczeniu dla przyszłego wzrostu gospodarczego, innowacji i tworzenia miejsc pracy.
Jak polskie przedsiębiorstwa współpracują ze środowiskiem naukowym. Nowatorskie na skalę europejską studia na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Współpraca środowisk akademickich z największymi i najbardziej innowacyjnymi polskimi firmami farmaceutycznymi jest szansą na dostarczenie sektorowi farmaceutyczno-biotechnologicznemu wysokiej jakości specjalistów. Ich umiejętności będą spójne z aktualnym zapotrzebowanie
Konkurs „Historie Seniorów” na najciekawsze działania aktywizujące

W ramach programu społecznego „Adamed dla Seniora” wystartował konkurs „Historie Seniorów”. Jego laureaci otrzymają nagrody pieniężne w wysokości: 1500 zł – 1 miejsce, 1000 zł – 2 miejsce, 800 zł – 3 miejsce. Wybrani autorzy zostaną zaproszeni do współpracy przy tworzeniu nowopowstającego bloga senioralnego związanego z aktywnością Seniorów.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.