Grupa Adamed głównym sponsorem akcji "Wszyscy do Wioseł"

Grupa Adamed głównym sponsorem akcji "Wszyscy do Wioseł"

Opublikowany

W piątek, 17 listopada br. odbyła się druga edycja charytatywno-sportowej akcji „Wszyscy do Wioseł”. Organizatorami wydarzenia byli Fundacja Legii, Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa i kibicowska grupa „Dobrzy Ludzie - kibice Legii dzieciom”. Grupa Adamed została głównym sponsorem, a jej Współpracownicy wzięli czynny udział w piątkowych zmaganiach.

Celem przedsięwzięcia „Wszyscy do Wioseł” była zbiórka środków na zakup karetki pogotowia dla Centrum Zdrowia Dziecka, a inspiracją do wybrania właśnie tej dyscypliny sportu - Rok Rzeki Wisły 2017. Poprzednia edycja zakończona sukcesem pozwoliła zakupić ergometry oraz dostosować je do potrzeb osób niepełnosprawnych. Głównym założeniem akcji było przepłynięcie dystansu długości Wisły, który podzielony został na dwie sztafety: jedną od ujścia rzeki oraz drugą, od jej źródeł.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10:00 w pomieszczeniach Centrum Konferencyjnego na Stadionie Legii Warszawa. Uczestnicy, podzieleni na czteroosobowe drużyny pokonali wyznaczony dystans w przeciągu 12 godzin - łącznie użytych zostało 16 ergometrów i przejechanych 1047. kilometrów. Wśród startujących zespołów znaleźli się również Współpracownicy Grupy Adamed, którzy łącznie przejechali dystans 13 000 metrów, w przeciągu 15 minut. Dodatkowo od godziny 14:00 można było skonsultować się z przedstawicielem Grupy Adamed i zasięgnąć informacji o stosowaniu preparatów na stawy.

Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” to jeden z największych szpitali pediatrycznych w całej Polsce. W tym roku obchodzi 40-lecie swojej działalności. Karetki używane do przewozu chorych i niepełnosprawnych pokonują rocznie ponad 800 tys. km., przez co ulegają coraz częstszym awariom. Dzięki akcjom takim jak „Wszyscy do Wioseł” każda osoba może przyczynić się do wsparcia szczytnego celu, jakim jest zakup nowej karetki.

Zdjęcia autorstwa Szymona Adamczyka i Mateusza Kostrzewy    


_DSC7219.jpg
_DSC7245.jpg
_DSC7205.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Kolejna inwestycja Grupy Adamed w działalność badawczo-rozwojową

temu

18 kwietnia br. odbyło się otwarcie kolejnej inwestycji Grupy Adamed w rozwój obszaru R&D, będącej istotnym etapem pomiędzy działalnością naukową i produkcją. Obszar Pilotażowej Produkcji R&D (Pilot Plant) umożliwia prowadzenie efektywnych prac badawczo-rozwojowych nad produktami leczniczymi Grupy Adamed. Pilot Plant powstał, by szybciej i precyzyjniej odpowiadać na potrzeby pacjentów oraz wyzwania współczesnej medycyny, a w konsekwencji poprawiać bezpieczeństwo lekowe w Polsce.
Społeczna odpowiedzialność Grupy Adamed na 7. Targach CSR

temu

Wspieranie polskiej innowacyjnej myśli naukowej i działalność na rzecz społeczeństwa to fundamenty misji Grupy Adamed oraz powołanej przez nią Fundacji. Flagowe projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności, Adamed dla Seniora oraz ADAMED SmartUP, zaprezentowane zostały na najważniejszym branżowym wydarzeniu – 7. Targach CSR. Grupa Adamed ponownie została doceniona – aż siedem projektów zostało wyróżnionych publikacją w Raporcie Dobrych Praktyk.
Startuje nabór do 4. edycji programu MIT Enterprise Forum Poland. Nowe ścieżki branżowe, nowe szanse dla startupów!

temu

8 stycznia br. rozpoczął się nabór do 4. edycji jednego z największych w Polsce programów akceleracyjnych – MIT Enterprise Forum Poland. Celem projektu jest przyspieszenie rozwoju młodych, innowacyjnych firm technologicznych poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą, doświadczeniem oraz zasobami wiodących polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, w tym spółek Skarbu Państwa. Do programu można aplikować do końca lutego za pośrednictwem strony internetowej mitefpoland.org.
Nagroda dla Grupy Adamed za działalność międzynarodową

temu

5 grudnia br. podczas uroczystej gali ogłoszono laureatów 6. edycji konkursu „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion”, organizowanego przez PwC oraz Puls Biznesu pod patronatem Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Grupa Adamed otrzymała nagrodę specjalną za promocję polskiej marki za granicą, którą odebrała Katarzyna Dubno - Dyrektor Działu Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia Grupy Adamed.