Grupa Adamed wspiera XV Konferencję PTFe
Kopiuj tekst
Grupa Adamed wspiera XV Konferencję PTFe

Grupa Adamed wspiera XV Konferencję PTFe

Dwudniowa Międzynarodowa Konferencja Polskiego Towarzystwa Farmaekonomicznego odbywała się od 30 listopada do 1 grudnia  br. w Warszawie. Grupa Adamed została partnerem wydarzenia. Spotkanie podzielono na część warsztatową oraz liczne sesje tematyczne.

Warsztaty edukacyjne koncentrowały się na roli analiz refundacyjnej praktyki decyzyjnej, ekstrapolacji danych klinicznych oraz praktycznych przykładach refundacji leków. Pierwszy dzień konferencji był dniem otwartym. Wykłady rozpoczęły się o godzinie 12:00 od prelekcji na temat wyceny leków w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Następnie podczas dyskusji z przedstawicielami krajów Europy Środkowej, poruszono kwestię racjonalnej polityki lekowej w obydwu regionach. Specjaliści nakreślili wyzwania stojące przed Agencją Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz wytyczne dla postępowania diagnostyczno-terapeutycznego.

Drugiego dnia uczestnicy poznali aktualne wyzwania technologiczne dotyczące urządzeń medycznych oraz wymogi do kryteriów jakościowych wyrobów medycznych. Dotknięto również tematu znaczenia istotnych klinicznie i surogatowych punktów końcowych w ocenie efektywności klinicznej technologii lekowych, ze szczególnym uwzględnieniem wybranych wskazań onkologicznych.

Polskie Towarzystwo Farmakoekonomiczne (PTFe) jest oddziałem krajowym organizacji International Society of Pharmacoeconomics and Outcomes Research (ISPOR). Działa od 2000 roku i skupia ekonomistów, lekarzy, farmaceutów oraz innych naukowców i ekspertów z pogranicza medycyny i ekonomii.

Powiązane artykuły
Adamed z nagrodą PAIH za ekspansję zagraniczną

temu

Adamed otrzymał nagrodę Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji (PAIH) w kategorii Ekspansja zagraniczna. Doceniono konsekwentne wzmacnianie przez Adamed pozycji na rynkach zagranicznych oraz obecność produktów na 6 kontynentach, a w szczególności inwestycję firmy w Wietnamie.  
Adamed wśród najbardziej inspirujących firm w Europie według London Stock Exchange

temu

Adamed, polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, została wyróżniona w prestiżowym raporcie „1000 Companies to Inspire Europe” przygotowanym przez London Stock Exchange. Raport wskazuje rozwijające się oraz najbardziej dynamiczne małe i średnie przedsiębiorstwa w  Europie, o wysokim znaczeniu dla przyszłego wzrostu gospodarczego, innowacji i tworzenia miejsc pracy.
Jak polskie przedsiębiorstwa współpracują ze środowiskiem naukowym. Nowatorskie na skalę europejską studia na Uniwersytecie Jagiellońskim.

temu

Współpraca środowisk akademickich z największymi i najbardziej innowacyjnymi polskimi firmami farmaceutycznymi jest szansą na dostarczenie sektorowi farmaceutyczno-biotechnologicznemu wysokiej jakości specjalistów. Ich umiejętności będą spójne z aktualnym zapotrzebowanie
Kolejna inwestycja Grupy Adamed w działalność badawczo-rozwojową

temu

18 kwietnia br. odbyło się otwarcie kolejnej inwestycji Grupy Adamed w rozwój obszaru R&D, będącej istotnym etapem pomiędzy działalnością naukową i produkcją. Obszar Pilotażowej Produkcji R&D (Pilot Plant) umożliwia prowadzenie efektywnych prac badawczo-rozwojowych nad produktami leczniczymi Grupy Adamed. Pilot Plant powstał, by szybciej i precyzyjniej odpowiadać na potrzeby pacjentów oraz wyzwania współczesnej medycyny, a w konsekwencji poprawiać bezpieczeństwo lekowe w Polsce.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.