Adamed dla Seniora na Targach Seniora w Krakowie

Adamed dla Seniora na Targach Seniora w Krakowie

Opublikowany

W tegorocznych, pierwszych Targach Seniora w Krakowie aktywnie uczestniczyła Grupa Adamed. Wydarzenie miało miejsce 6 i 7 października br. w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO w Krakowie.

Na seniorów czekał cały wachlarz atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Poza strefą wystawienniczą, w której swoje stoisko miał Adamed dla Seniora w ofercie dla uczestników znalazły się: pokaz mody „Senior i Moda”, występy zespołów wokalnych, w tym chóru gospel i grup teatralnych oraz zajęcia gimnastyczne. Zainteresowani mogli spotkać się również z gośćmi specjalnymi, takimi jak: Anna Dymna, która opowiedziała o swojej działalności w Fundacji Mimo Wszystko oraz ojcem Leonem Knabitem - cenionym duszpasterzem, autorem wielu książek, artykułów i felietonów.

Targi Seniora 2017

Targi Seniora 2017

W strefie Adamed dla Seniora uczestnicy po raz kolejny mogli skorzystać z bezpłatnych badań neurologicznych oraz zasięgnąć porad lekarza specjalisty. Dla odwiedzających przygotowana została również specjalna strefa informacyjna, w której mogli dowiedzieć się jak przebiega proces jaskry oraz jak ważne w skutecznym leczeniu tej choroby jest jej wczesne wykrycie i systematyczne przyjmowanie leków. Dzięki aplikacji Glaucart przygotowanej w technologii wirtualnej rzeczywistości, użytkownicy przenosili się do fikcyjnego świata. Przez dwa dni zainteresowani mogli również wziąć udział w konkursie na twarz Adamed dla Seniora.  

Udział w Targach Seniorów to kolejne wydarzenie dla osób 60+, w które włączyła się Grupa Adamed. Niedawno ogłoszone zostały również wyniki konkursu „Adamed dla Senior”, w którym trzy zwycięskie organizacje: IFMSA - Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny w Warszawie, Dom Kultury w Kętach, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym otrzymają 10 tys. złotych na realizacje zgłoszonych projektów. Celem działań prowadzonych przez Grupę Adamed jest aktywizacja seniorów oraz wzmocnienie udziału osób starszych w życiu lokalnych społeczności.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Targi Seniora 3.JPG

grafika | 1,75 MB

Pobierz
Targi Seniora 2.JPG

grafika | 1,81 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Kolejna inwestycja Grupy Adamed w działalność badawczo-rozwojową

temu

18 kwietnia br. odbyło się otwarcie kolejnej inwestycji Grupy Adamed w rozwój obszaru R&D, będącej istotnym etapem pomiędzy działalnością naukową i produkcją. Obszar Pilotażowej Produkcji R&D (Pilot Plant) umożliwia prowadzenie efektywnych prac badawczo-rozwojowych nad produktami leczniczymi Grupy Adamed. Pilot Plant powstał, by szybciej i precyzyjniej odpowiadać na potrzeby pacjentów oraz wyzwania współczesnej medycyny, a w konsekwencji poprawiać bezpieczeństwo lekowe w Polsce.
Społeczna odpowiedzialność Grupy Adamed na 7. Targach CSR

temu

Wspieranie polskiej innowacyjnej myśli naukowej i działalność na rzecz społeczeństwa to fundamenty misji Grupy Adamed oraz powołanej przez nią Fundacji. Flagowe projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności, Adamed dla Seniora oraz ADAMED SmartUP, zaprezentowane zostały na najważniejszym branżowym wydarzeniu – 7. Targach CSR. Grupa Adamed ponownie została doceniona – aż siedem projektów zostało wyróżnionych publikacją w Raporcie Dobrych Praktyk.
Startuje nabór do 4. edycji programu MIT Enterprise Forum Poland. Nowe ścieżki branżowe, nowe szanse dla startupów!

temu

8 stycznia br. rozpoczął się nabór do 4. edycji jednego z największych w Polsce programów akceleracyjnych – MIT Enterprise Forum Poland. Celem projektu jest przyspieszenie rozwoju młodych, innowacyjnych firm technologicznych poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą, doświadczeniem oraz zasobami wiodących polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, w tym spółek Skarbu Państwa. Do programu można aplikować do końca lutego za pośrednictwem strony internetowej mitefpoland.org.
Nagroda dla Grupy Adamed za działalność międzynarodową

temu

5 grudnia br. podczas uroczystej gali ogłoszono laureatów 6. edycji konkursu „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion”, organizowanego przez PwC oraz Puls Biznesu pod patronatem Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Grupa Adamed otrzymała nagrodę specjalną za promocję polskiej marki za granicą, którą odebrała Katarzyna Dubno - Dyrektor Działu Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia Grupy Adamed.