Do konkursu "Adamed dla Seniora" nadesłano blisko 200 zgłoszeń. O finansowe granty, każdy w wysokości 10 000 zł, mogły się ubiegać organizacje, zgłaszające realizowane lub planowane projekty, których celem jest wzmocnienie uczestnictwa osób starszych w życiu lokalnych społeczności oraz aktywizacja seniorów. Inicjatywy – maksymalnie trzy od jednej instytucji – przyjmowane były od stycznia do czerwca 2017 roku.
- IFMSA - Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny w Warszawie
- Dom Kultury w Kętach
- Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym
Wyłonienie trzech najlepszych spośród blisko 200 propozycji było trudnym zadaniem, zwłaszcza, że każde ze zgłoszeń było ciekawe i zawierało propozycję działań, mających na celu zwiększenie aktywności osób starszych. Laureaci konkursu wyróżniają się interdyscyplinarnym podejściem do potrzeb seniorów. Założenia zwycięskich projektów są w naszej ocenie odpowiedzią na liczne problemy towarzyszące osobom starszym. Wielu seniorom zależy na tym, by wykorzystywać swój wolny czas możliwie aktywnie i konstruktywnie. Istotne jest, by stwarzać im takie możliwości, które przyczynią się do zwiększenia ich zadowolenia i pozwolą na budowanie relacji i kontakt z innymi ludźmi – mówi Katarzyna Dubno, Dyrektor Działu Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia Grupy Adamed, organizatora konkursu.
Grupa Adamed to polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała od podstaw na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. Jest producentem ponad 250 produktów nowej generacji, oferowanych zarówno polskim jak i zagranicznym pacjentom z ponad 60 krajów świata. Posiada swoje przedstawicielstwa: w Rosji, Hiszpanii, Kazachstanie, Czechach, Słowacji i na Ukrainie. Obecnie zatrudnia ponad 1700 osób. Od ponad 16 lat firma prowadzi własną innowacyjną działalność badawczo-rozwojową. Tworzy konsorcja naukowo-przemysłowe z wiodącymi uniwersytetami oraz instytutami naukowymi, w kraju i za granicą. Własność intelektualna firmy chroniona jest licznymi patentami.