Adamed dla Seniora partnerem na IV Paradzie Seniorów „Dojrzali Wspaniali”

Adamed dla Seniora partnerem na IV Paradzie Seniorów „Dojrzali Wspaniali”

Opublikowany

W sobotę 2 września 2017 r. odbyła się kolejna już edycja Parady Seniorów pod hasłem „Siła Wieku Człowieku”. Grupa Adamed została partnerem strategicznym imprezy. O godzinie 12:00 z Ronda Charles'a de Gaulle'a w Warszawie wyruszyło około 12 tys. osób, którzy Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem przeszli na teren Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie odbył się "Piknik Pokoleń".

Parada Seniorów 2017

Parada Seniorów 2017

Przemarsz był manifestacją solidarności międzypokoleniowej i siły drzemiącej w społeczności osób 60+. Celem wydarzenia było zainspirowanie innych, nieaktywnych jeszcze seniorów do aktywnego uczestnictwa w tego typu przedsięwzięciach. Mimo deszczowej pogody tysiące uczestników skorzystało z bezpłatnych badań neurologicznych, oferowanych na stoisku Adamed dla Seniora. Seniorzy chętnie brali udział w zorganizowanych aktywnościach oraz konkursie ze specjalnymi nagrodami. Przez cały dzień przedstawiciele medyczni Grupy Adamed udzielali informacji na temat produktów przeznaczonych dla osób starszych, w tym o nowym kompleksie witaminowym pod nazwą Geriamoc - zawierającym żeń-szeń, witaminy i składniki mineralne, które pomagają w utrzymaniu wydolności fizycznej i wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu seniora.

Ideą Parady Seniorów było stworzenie wydarzenia dedykowanego osobom starszym oraz zapewnienie atrakcji zgodnych z ich potrzebami i oczekiwaniami. Wśród zaproponowanych aktywności znalazły się koncert zespołu „Tercet Egzotyczny”, międzypokoleniowa potańcówka z DJ Wiką oraz panele dyskusyjne pod hasłem „Odważ się na zmiany”, które poprowadzili m.in. Beata Pawlikowska, Krystyna Mazurówna, Konrad Gaca, Hanna Bakuła i Zbigniew Łuczyński. Dodatkowo na uczestników czekała strefa warsztatowa, tam można było wziąć udział w zajęciach: teatru ulicznego, poprowadzonych przez Marka Kowalskiego z Teatru Akt, jogi śmiechu oraz Mehendi, czyli sztuki zdobienia ciała henną.

Grupa Adamed z myślą o seniorach realizuje wiele działań. Jednym z nich jest konkurs „Adamed dla Seniora”, którego wyniki ogłoszone zostaną już 20 września. Każda ze zwycięskich organizacji może liczyć na 10 tysięcy zł wsparcia. O finansowe granty mogły ubiegać się realizowane lub planowane inicjatywy, których celem jest wzmocnienie uczestnictwa osób starszych w życiu lokalnych społeczności oraz aktywizacja seniorów. Zgłoszenia – maksymalnie trzy od jednej instytucji – przyjmowane były od stycznia 2017 roku.

IMG_5530.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

fot. FUNDACJA ZACZYN_Magda Starowieyska_Darek Golik.jpg

grafika | 2 MB

Pobierz
fot. FUNDACJA ZACZYN_Magda Starowieyska_Darek Golik (3).jpg

grafika | 5,97 MB

Pobierz
fot. FUNDACJA ZACZYN_Magda Starowieyska_Darek Golik (2).jpg

grafika | 2,37 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Kolejna inwestycja Grupy Adamed w działalność badawczo-rozwojową

temu

18 kwietnia br. odbyło się otwarcie kolejnej inwestycji Grupy Adamed w rozwój obszaru R&D, będącej istotnym etapem pomiędzy działalnością naukową i produkcją. Obszar Pilotażowej Produkcji R&D (Pilot Plant) umożliwia prowadzenie efektywnych prac badawczo-rozwojowych nad produktami leczniczymi Grupy Adamed. Pilot Plant powstał, by szybciej i precyzyjniej odpowiadać na potrzeby pacjentów oraz wyzwania współczesnej medycyny, a w konsekwencji poprawiać bezpieczeństwo lekowe w Polsce.
Społeczna odpowiedzialność Grupy Adamed na 7. Targach CSR

temu

Wspieranie polskiej innowacyjnej myśli naukowej i działalność na rzecz społeczeństwa to fundamenty misji Grupy Adamed oraz powołanej przez nią Fundacji. Flagowe projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności, Adamed dla Seniora oraz ADAMED SmartUP, zaprezentowane zostały na najważniejszym branżowym wydarzeniu – 7. Targach CSR. Grupa Adamed ponownie została doceniona – aż siedem projektów zostało wyróżnionych publikacją w Raporcie Dobrych Praktyk.
Startuje nabór do 4. edycji programu MIT Enterprise Forum Poland. Nowe ścieżki branżowe, nowe szanse dla startupów!

temu

8 stycznia br. rozpoczął się nabór do 4. edycji jednego z największych w Polsce programów akceleracyjnych – MIT Enterprise Forum Poland. Celem projektu jest przyspieszenie rozwoju młodych, innowacyjnych firm technologicznych poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą, doświadczeniem oraz zasobami wiodących polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, w tym spółek Skarbu Państwa. Do programu można aplikować do końca lutego za pośrednictwem strony internetowej mitefpoland.org.
Nagroda dla Grupy Adamed za działalność międzynarodową

temu

5 grudnia br. podczas uroczystej gali ogłoszono laureatów 6. edycji konkursu „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion”, organizowanego przez PwC oraz Puls Biznesu pod patronatem Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Grupa Adamed otrzymała nagrodę specjalną za promocję polskiej marki za granicą, którą odebrała Katarzyna Dubno - Dyrektor Działu Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia Grupy Adamed.