Kolejna szansa na szybszy rozwój – startuje czwarta edycja WAW.ac

Kolejna szansa na szybszy rozwój – startuje czwarta edycja WAW.ac

Do 17 września br. Warszawski Akcelerator Technologiczny czeka na zgłoszenia firm i projektów obszarów life science, energii, mobile, elektroniki i IT. W ramach pięciomiesięcznego programu zakwalifikowani uczestnicy pracować będą nad projektami w formie warsztatów, indywidualnych sesji i networkingu. Partnerem projektu po raz kolejny jest Grupa Adamed.

WAW.ac przeprowadza uczestników przez autorskie warsztaty, specjalistyczne szkolenia, daje dostęp do globalnych partnerów i doświadczonych przedsiębiorców. Jednocześnie kieruje specjalne zaproszenie do naukowców, których skutecznie łączy z biznesem. Akcelerator współpracuje z ponad 100 ekspertami dziedzinowymi, którzy pomagają pogłębić wiedzę, wypracować umiejętności i zdobyć kontakty. To duża szansa dla firm zajmujących się poprawą jakości życia, komunikacją, rozwiązaniami Demand Side Response, czy technologiami IoT. Formularz zgłoszeniowy aktywny jest od 1 września na stronie http://waw.ac/zaaplikuj. Uczestnicy nie ponoszą opłat.

W czwartej edycji wprowadzamy kolejne usprawnienia i modyfikacje programu. Na przestrzeni ostatnich lat widzimy, jak zmieniają się potrzeby firm technologicznych i dostępne dla nich narzędzia. Zależy nam, żeby warsztaty były nie tylko intensywne, ale także interaktywne, wymagające od uczestników wyjścia ze swojej strefy komfortu, tak jak to często ma miejsce w kontakcie z klientami – mówi dr Andrzej Kuśmierz, założyciel i lider WAW.aca.

Czekamy na naukowców, których motywacją jest wola przełożenia wyników badań na nowe produkty czy usługi w sektorze life science. Wierzymy, że w polskiej nauce tkwi potencjał do prawdziwie przełomowych innowacji. Oferujemy dostęp do praktycznej wiedzy, swoistego rzemiosła  farmaceutycznego, które w połączeniu z nowymi ideami, odkryciami i wynalazkami może zaowocować skutecznymi wdrożeniami i sukcesem komercyjnym w tym niezwykle złożonym sektorze gospodarki – mówi Marcin Szczeciński, Kierownik ds. Inwestycji Kapitałowych w Grupie Adamed.

Efekty współpracy zaprezentowane zostaną podczas Gali Finałowej w lutym 2018 r. Partnerami IV edycji Waw.ac, oprócz Grupy Adamed są Microsoft, Intel, Innogy Polska, T-mobile oraz m.st. Warszawa.

Warszawski Akcelerator Technologiczny rozpoczął swoją działalność w lipcu 2015 r. Na swoim koncie akcelerator ma prawie 50 firm-absolwentów. Dla niektórych program przyniósł całościowy wzrost, inwestycję czy stworzenie produktu. Rekomendacje i konkretne efekty organizatorzy prezentują na stronie www.waw.ac/stories.


***

Grupa Adamed – to polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. Jest producentem około 250 produktów nowej generacji, oferowanych zarówno polskim jak i zagranicznym pacjentom z ponad 60 krajów świata. Posiada swoje przedstawicielstwa: w Rosji, Hiszpanii, Kazachstanie, Czechach, na Słowacji i Ukrainie. Obecnie zatrudnia więcej niż 1700 osób. Od ponad 16 lat firma prowadzi własną innowacyjną działalność badawczo-rozwojową. Tworzy konsorcja naukowo-przemysłowe z wiodącymi uniwersytetami oraz instytutami naukowymi, w kraju i za granicą. Własność intelektualna firmy chroniona jest kilkudziesięcioma patentami.

Załączniki

Pobierz wszystkie

Grafika post fb 1 (pol).png

grafika | 887 KB

Pobierz
Logo wawac full.png

grafika | 48 KB

Pobierz
Logo wawac short.png

grafika | 30,5 KB

Pobierz
Grafika post fb 2 (pol).png

grafika | 878 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Adamed z nagrodą PAIH za ekspansję zagraniczną

temu

Adamed otrzymał nagrodę Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji (PAIH) w kategorii Ekspansja zagraniczna. Doceniono konsekwentne wzmacnianie przez Adamed pozycji na rynkach zagranicznych oraz obecność produktów na 6 kontynentach, a w szczególności inwestycję firmy w Wietnamie.  
Adamed wśród najbardziej inspirujących firm w Europie według London Stock Exchange

temu

Adamed, polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, została wyróżniona w prestiżowym raporcie „1000 Companies to Inspire Europe” przygotowanym przez London Stock Exchange. Raport wskazuje rozwijające się oraz najbardziej dynamiczne małe i średnie przedsiębiorstwa w  Europie, o wysokim znaczeniu dla przyszłego wzrostu gospodarczego, innowacji i tworzenia miejsc pracy.
Jak polskie przedsiębiorstwa współpracują ze środowiskiem naukowym. Nowatorskie na skalę europejską studia na Uniwersytecie Jagiellońskim.

temu

Współpraca środowisk akademickich z największymi i najbardziej innowacyjnymi polskimi firmami farmaceutycznymi jest szansą na dostarczenie sektorowi farmaceutyczno-biotechnologicznemu wysokiej jakości specjalistów. Ich umiejętności będą spójne z aktualnym zapotrzebowanie
Kolejna inwestycja Grupy Adamed w działalność badawczo-rozwojową

temu

18 kwietnia br. odbyło się otwarcie kolejnej inwestycji Grupy Adamed w rozwój obszaru R&D, będącej istotnym etapem pomiędzy działalnością naukową i produkcją. Obszar Pilotażowej Produkcji R&D (Pilot Plant) umożliwia prowadzenie efektywnych prac badawczo-rozwojowych nad produktami leczniczymi Grupy Adamed. Pilot Plant powstał, by szybciej i precyzyjniej odpowiadać na potrzeby pacjentów oraz wyzwania współczesnej medycyny, a w konsekwencji poprawiać bezpieczeństwo lekowe w Polsce.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.