Kolejna szansa na szybszy rozwój – startuje czwarta edycja WAW.ac

Kolejna szansa na szybszy rozwój – startuje czwarta edycja WAW.ac

Opublikowany

Do 17 września br. Warszawski Akcelerator Technologiczny czeka na zgłoszenia firm i projektów obszarów life science, energii, mobile, elektroniki i IT. W ramach pięciomiesięcznego programu zakwalifikowani uczestnicy pracować będą nad projektami w formie warsztatów, indywidualnych sesji i networkingu. Partnerem projektu po raz kolejny jest Grupa Adamed.

WAW.ac przeprowadza uczestników przez autorskie warsztaty, specjalistyczne szkolenia, daje dostęp do globalnych partnerów i doświadczonych przedsiębiorców. Jednocześnie kieruje specjalne zaproszenie do naukowców, których skutecznie łączy z biznesem. Akcelerator współpracuje z ponad 100 ekspertami dziedzinowymi, którzy pomagają pogłębić wiedzę, wypracować umiejętności i zdobyć kontakty. To duża szansa dla firm zajmujących się poprawą jakości życia, komunikacją, rozwiązaniami Demand Side Response, czy technologiami IoT. Formularz zgłoszeniowy aktywny jest od 1 września na stronie http://waw.ac/zaaplikuj. Uczestnicy nie ponoszą opłat.

W czwartej edycji wprowadzamy kolejne usprawnienia i modyfikacje programu. Na przestrzeni ostatnich lat widzimy, jak zmieniają się potrzeby firm technologicznych i dostępne dla nich narzędzia. Zależy nam, żeby warsztaty były nie tylko intensywne, ale także interaktywne, wymagające od uczestników wyjścia ze swojej strefy komfortu, tak jak to często ma miejsce w kontakcie z klientami – mówi dr Andrzej Kuśmierz, założyciel i lider WAW.aca.

Czekamy na naukowców, których motywacją jest wola przełożenia wyników badań na nowe produkty czy usługi w sektorze life science. Wierzymy, że w polskiej nauce tkwi potencjał do prawdziwie przełomowych innowacji. Oferujemy dostęp do praktycznej wiedzy, swoistego rzemiosła  farmaceutycznego, które w połączeniu z nowymi ideami, odkryciami i wynalazkami może zaowocować skutecznymi wdrożeniami i sukcesem komercyjnym w tym niezwykle złożonym sektorze gospodarki – mówi Marcin Szczeciński, Kierownik ds. Inwestycji Kapitałowych w Grupie Adamed.

Efekty współpracy zaprezentowane zostaną podczas Gali Finałowej w lutym 2018 r. Partnerami IV edycji Waw.ac, oprócz Grupy Adamed są Microsoft, Intel, Innogy Polska, T-mobile oraz m.st. Warszawa.

Warszawski Akcelerator Technologiczny rozpoczął swoją działalność w lipcu 2015 r. Na swoim koncie akcelerator ma prawie 50 firm-absolwentów. Dla niektórych program przyniósł całościowy wzrost, inwestycję czy stworzenie produktu. Rekomendacje i konkretne efekty organizatorzy prezentują na stronie www.waw.ac/stories.


***

Grupa Adamed – to polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. Jest producentem około 250 produktów nowej generacji, oferowanych zarówno polskim jak i zagranicznym pacjentom z ponad 60 krajów świata. Posiada swoje przedstawicielstwa: w Rosji, Hiszpanii, Kazachstanie, Czechach, na Słowacji i Ukrainie. Obecnie zatrudnia więcej niż 1700 osób. Od ponad 16 lat firma prowadzi własną innowacyjną działalność badawczo-rozwojową. Tworzy konsorcja naukowo-przemysłowe z wiodącymi uniwersytetami oraz instytutami naukowymi, w kraju i za granicą. Własność intelektualna firmy chroniona jest kilkudziesięcioma patentami.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Grafika post fb 2 (pol).png

grafika | 878 KB

Pobierz
Grafika post fb 1 (pol).png

grafika | 887 KB

Pobierz
Logo wawac full.png

grafika | 48 KB

Pobierz
Logo wawac short.png

grafika | 30,5 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Kolejna inwestycja Grupy Adamed w działalność badawczo-rozwojową

temu

18 kwietnia br. odbyło się otwarcie kolejnej inwestycji Grupy Adamed w rozwój obszaru R&D, będącej istotnym etapem pomiędzy działalnością naukową i produkcją. Obszar Pilotażowej Produkcji R&D (Pilot Plant) umożliwia prowadzenie efektywnych prac badawczo-rozwojowych nad produktami leczniczymi Grupy Adamed. Pilot Plant powstał, by szybciej i precyzyjniej odpowiadać na potrzeby pacjentów oraz wyzwania współczesnej medycyny, a w konsekwencji poprawiać bezpieczeństwo lekowe w Polsce.
Społeczna odpowiedzialność Grupy Adamed na 7. Targach CSR

temu

Wspieranie polskiej innowacyjnej myśli naukowej i działalność na rzecz społeczeństwa to fundamenty misji Grupy Adamed oraz powołanej przez nią Fundacji. Flagowe projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności, Adamed dla Seniora oraz ADAMED SmartUP, zaprezentowane zostały na najważniejszym branżowym wydarzeniu – 7. Targach CSR. Grupa Adamed ponownie została doceniona – aż siedem projektów zostało wyróżnionych publikacją w Raporcie Dobrych Praktyk.
Startuje nabór do 4. edycji programu MIT Enterprise Forum Poland. Nowe ścieżki branżowe, nowe szanse dla startupów!

temu

8 stycznia br. rozpoczął się nabór do 4. edycji jednego z największych w Polsce programów akceleracyjnych – MIT Enterprise Forum Poland. Celem projektu jest przyspieszenie rozwoju młodych, innowacyjnych firm technologicznych poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą, doświadczeniem oraz zasobami wiodących polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, w tym spółek Skarbu Państwa. Do programu można aplikować do końca lutego za pośrednictwem strony internetowej mitefpoland.org.
Nagroda dla Grupy Adamed za działalność międzynarodową

temu

5 grudnia br. podczas uroczystej gali ogłoszono laureatów 6. edycji konkursu „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion”, organizowanego przez PwC oraz Puls Biznesu pod patronatem Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Grupa Adamed otrzymała nagrodę specjalną za promocję polskiej marki za granicą, którą odebrała Katarzyna Dubno - Dyrektor Działu Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia Grupy Adamed.