Fundacja Grupy Adamed dołączyła do „Partnerstwa na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (SDGs)”

Fundacja Grupy Adamed dołączyła do „Partnerstwa na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (SDGs)”

Opublikowany

W poniedziałek 5 czerwca br. na zaproszenie Ministerstwa Rozwoju, Fundacja Grupy Adamed  uczestniczyła w pierwszej konferencji, której głównym założeniem było rozpoczęcie współpracy na rzecz wdrożenia w Polsce celów zrównoważonego rozwoju, przedstawionych w Rezolucji ONZ – „Przekształcamy nasz świat: Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju”.

Na spotkaniu  zainaugurowano  partnerstwo pomiędzy Ministerstwem Rozwoju reprezentowanym przez Wiceministra Jerzego Kwiecińskiego, a przedstawicielami 51 podmiotów ze świata biznesu, nauki i instytucji społeczno-gospodarczych. W imieniu Fundacji Grupy Adamed, działającej na rzecz wspólnych inicjatyw, deklarację partnerstwa podpisała Katarzyno Dubno, Członek Zarządu Fundacji.

Fundacja Grupy  Adamed angażuje się w działania z obszaru CSR. Rozwijamy się kierując się zasadą odpowiedzialności wobec społeczeństwa. Reguły opisane w Agendzie 2030 dają możliwość wymiany doświadczeń i współpracy z  innymi firmami oraz organami administracji publicznej, które również wykazują duże zaangażowanie w sprawy zrównoważonego rozwoju - podkreśla Katarzyno Dubno, Członek Zarządu Fundacji Grupy Adamed.

Agenda 2030 to dokument, wskazujący kierunek działań dla państw na rzecz kształtowania polityki rozwoju, zapewniającej spójność społeczną i gospodarczą z uwzględnieniem aspektów środowiskowych w wymiarze krajowym, regionalnym i lokalnym.  Rezolucja ONZ w 2015 roku została podpisana przez aż 193 kraje. Za koordynację jej wdrażania w Polsce odpowiada Ministerstwo Rozwoju.  Wiodącą, wymienioną w niej zasadą jest reguła zrównoważonego rozwoju, z której skorzystają obywatele i jednostki najbardziej potrzebujące zewnętrznego wsparcia.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Grupa Adamed_Partnerstwo Rezolucja.jpg

grafika | 747 KB

Pobierz
Grupa Adamed_Partenrstwo Rezolucja.jpg

grafika | 828 KB

Pobierz
Grupa Adamed _Partnerstwo Rezolucja.docx

docx | 29 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Kolejna inwestycja Grupy Adamed w działalność badawczo-rozwojową

temu

18 kwietnia br. odbyło się otwarcie kolejnej inwestycji Grupy Adamed w rozwój obszaru R&D, będącej istotnym etapem pomiędzy działalnością naukową i produkcją. Obszar Pilotażowej Produkcji R&D (Pilot Plant) umożliwia prowadzenie efektywnych prac badawczo-rozwojowych nad produktami leczniczymi Grupy Adamed. Pilot Plant powstał, by szybciej i precyzyjniej odpowiadać na potrzeby pacjentów oraz wyzwania współczesnej medycyny, a w konsekwencji poprawiać bezpieczeństwo lekowe w Polsce.
Społeczna odpowiedzialność Grupy Adamed na 7. Targach CSR

temu

Wspieranie polskiej innowacyjnej myśli naukowej i działalność na rzecz społeczeństwa to fundamenty misji Grupy Adamed oraz powołanej przez nią Fundacji. Flagowe projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności, Adamed dla Seniora oraz ADAMED SmartUP, zaprezentowane zostały na najważniejszym branżowym wydarzeniu – 7. Targach CSR. Grupa Adamed ponownie została doceniona – aż siedem projektów zostało wyróżnionych publikacją w Raporcie Dobrych Praktyk.
Startuje nabór do 4. edycji programu MIT Enterprise Forum Poland. Nowe ścieżki branżowe, nowe szanse dla startupów!

temu

8 stycznia br. rozpoczął się nabór do 4. edycji jednego z największych w Polsce programów akceleracyjnych – MIT Enterprise Forum Poland. Celem projektu jest przyspieszenie rozwoju młodych, innowacyjnych firm technologicznych poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą, doświadczeniem oraz zasobami wiodących polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, w tym spółek Skarbu Państwa. Do programu można aplikować do końca lutego za pośrednictwem strony internetowej mitefpoland.org.
Nagroda dla Grupy Adamed za działalność międzynarodową

temu

5 grudnia br. podczas uroczystej gali ogłoszono laureatów 6. edycji konkursu „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion”, organizowanego przez PwC oraz Puls Biznesu pod patronatem Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Grupa Adamed otrzymała nagrodę specjalną za promocję polskiej marki za granicą, którą odebrała Katarzyna Dubno - Dyrektor Działu Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia Grupy Adamed.