Fundacja Grupy Adamed dołączyła do „Partnerstwa na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (SDGs)”

Fundacja Grupy Adamed dołączyła do „Partnerstwa na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (SDGs)”

W poniedziałek 5 czerwca br. na zaproszenie Ministerstwa Rozwoju, Fundacja Grupy Adamed  uczestniczyła w pierwszej konferencji, której głównym założeniem było rozpoczęcie współpracy na rzecz wdrożenia w Polsce celów zrównoważonego rozwoju, przedstawionych w Rezolucji ONZ – „Przekształcamy nasz świat: Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju”.

Na spotkaniu  zainaugurowano  partnerstwo pomiędzy Ministerstwem Rozwoju reprezentowanym przez Wiceministra Jerzego Kwiecińskiego, a przedstawicielami 51 podmiotów ze świata biznesu, nauki i instytucji społeczno-gospodarczych. W imieniu Fundacji Grupy Adamed, działającej na rzecz wspólnych inicjatyw, deklarację partnerstwa podpisała Katarzyno Dubno, Członek Zarządu Fundacji.

Fundacja Grupy  Adamed angażuje się w działania z obszaru CSR. Rozwijamy się kierując się zasadą odpowiedzialności wobec społeczeństwa. Reguły opisane w Agendzie 2030 dają możliwość wymiany doświadczeń i współpracy z  innymi firmami oraz organami administracji publicznej, które również wykazują duże zaangażowanie w sprawy zrównoważonego rozwoju - podkreśla Katarzyno Dubno, Członek Zarządu Fundacji Grupy Adamed.

Agenda 2030 to dokument, wskazujący kierunek działań dla państw na rzecz kształtowania polityki rozwoju, zapewniającej spójność społeczną i gospodarczą z uwzględnieniem aspektów środowiskowych w wymiarze krajowym, regionalnym i lokalnym.  Rezolucja ONZ w 2015 roku została podpisana przez aż 193 kraje. Za koordynację jej wdrażania w Polsce odpowiada Ministerstwo Rozwoju.  Wiodącą, wymienioną w niej zasadą jest reguła zrównoważonego rozwoju, z której skorzystają obywatele i jednostki najbardziej potrzebujące zewnętrznego wsparcia.

Załączniki

Pobierz wszystkie

Grupa Adamed_Partnerstwo Rezolucja.jpg

grafika | 747 KB

Pobierz
Grupa Adamed _Partnerstwo Rezolucja.docx

docx | 29 KB

Pobierz
Grupa Adamed_Partenrstwo Rezolucja.jpg

grafika | 828 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Adamed z nagrodą PAIH za ekspansję zagraniczną

temu

Adamed otrzymał nagrodę Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji (PAIH) w kategorii Ekspansja zagraniczna. Doceniono konsekwentne wzmacnianie przez Adamed pozycji na rynkach zagranicznych oraz obecność produktów na 6 kontynentach, a w szczególności inwestycję firmy w Wietnamie.  
Adamed wśród najbardziej inspirujących firm w Europie według London Stock Exchange

temu

Adamed, polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, została wyróżniona w prestiżowym raporcie „1000 Companies to Inspire Europe” przygotowanym przez London Stock Exchange. Raport wskazuje rozwijające się oraz najbardziej dynamiczne małe i średnie przedsiębiorstwa w  Europie, o wysokim znaczeniu dla przyszłego wzrostu gospodarczego, innowacji i tworzenia miejsc pracy.
Jak polskie przedsiębiorstwa współpracują ze środowiskiem naukowym. Nowatorskie na skalę europejską studia na Uniwersytecie Jagiellońskim.

temu

Współpraca środowisk akademickich z największymi i najbardziej innowacyjnymi polskimi firmami farmaceutycznymi jest szansą na dostarczenie sektorowi farmaceutyczno-biotechnologicznemu wysokiej jakości specjalistów. Ich umiejętności będą spójne z aktualnym zapotrzebowanie
Kolejna inwestycja Grupy Adamed w działalność badawczo-rozwojową

temu

18 kwietnia br. odbyło się otwarcie kolejnej inwestycji Grupy Adamed w rozwój obszaru R&D, będącej istotnym etapem pomiędzy działalnością naukową i produkcją. Obszar Pilotażowej Produkcji R&D (Pilot Plant) umożliwia prowadzenie efektywnych prac badawczo-rozwojowych nad produktami leczniczymi Grupy Adamed. Pilot Plant powstał, by szybciej i precyzyjniej odpowiadać na potrzeby pacjentów oraz wyzwania współczesnej medycyny, a w konsekwencji poprawiać bezpieczeństwo lekowe w Polsce.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.