Złoty Listek CSR Polityki dla Grupy Adamed

Złoty Listek CSR Polityki dla Grupy Adamed

Opublikowany

Tygodnik Polityka oraz firma Deloitte po raz kolejny wyróżniły polskie firmy za ich wybitne zaangażowanie i osiągnięcia w propagowaniu społecznej odpowiedzialności biznesu. Już trzeci raz w gronie nagrodzonych znalazła się Grupa Adamed. Priorytetowe traktowanie tego obszaru w działaniach firmy zaowocowało zdobyciem w tym roku najcenniejszego lauru, jakim jest  Złoty Listek CSR Polityki za rok 2016.

W tegorocznym zestawieniu wzięło udział 111 przedsiębiorstw. Zaszczytne trofeum przyznawano na podstawie analizy ankiet na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju, którą przeprowadzono wśród największych polskich firm. Dodatkowe wyróżnienie za umiejętność budowania partnerstwa na rzecz realizacji działań i skuteczną komunikację otrzymał projekt ADAMED SmartUP, który znalazł się na liście inicjatyw stanowiących inspirację dla innych firm ze względu na swoją tematykę lub sposób realizacji.

Czym są nagrody Listki CSR Polityki?

Listki CSR Polityki to najbardziej prestiżowe w Polsce nagrody przyznawane za osiągnięcia w tym obszarze. Każdego roku tygodnik na podstawie rozesłanych ankiet ocenia jakość społecznie odpowiedzialnych działań prowadzonych przez kilkaset największych polskich firm. Złoty Listek CSR Polityki otrzymują firmy, które opierają swoje działania na najlepszych lokalnych i globalnych praktykach oraz stosują międzynarodowe standardy. Istotnym elementem ich zarządzania jest spisany i publiczny dokument, definiujący  zasady postępowania biznesowego, a także najwyższe standardy zarządzania personelem. O efektach swoich działań informują cyklicznie w raportach, które podlegają zewnętrznej weryfikacji.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Grupa_Adamed_Złote Listki CSR Polityki.docx

docx | 179 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Kolejna inwestycja Grupy Adamed w działalność badawczo-rozwojową

temu

18 kwietnia br. odbyło się otwarcie kolejnej inwestycji Grupy Adamed w rozwój obszaru R&D, będącej istotnym etapem pomiędzy działalnością naukową i produkcją. Obszar Pilotażowej Produkcji R&D (Pilot Plant) umożliwia prowadzenie efektywnych prac badawczo-rozwojowych nad produktami leczniczymi Grupy Adamed. Pilot Plant powstał, by szybciej i precyzyjniej odpowiadać na potrzeby pacjentów oraz wyzwania współczesnej medycyny, a w konsekwencji poprawiać bezpieczeństwo lekowe w Polsce.
Społeczna odpowiedzialność Grupy Adamed na 7. Targach CSR

temu

Wspieranie polskiej innowacyjnej myśli naukowej i działalność na rzecz społeczeństwa to fundamenty misji Grupy Adamed oraz powołanej przez nią Fundacji. Flagowe projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności, Adamed dla Seniora oraz ADAMED SmartUP, zaprezentowane zostały na najważniejszym branżowym wydarzeniu – 7. Targach CSR. Grupa Adamed ponownie została doceniona – aż siedem projektów zostało wyróżnionych publikacją w Raporcie Dobrych Praktyk.
Startuje nabór do 4. edycji programu MIT Enterprise Forum Poland. Nowe ścieżki branżowe, nowe szanse dla startupów!

temu

8 stycznia br. rozpoczął się nabór do 4. edycji jednego z największych w Polsce programów akceleracyjnych – MIT Enterprise Forum Poland. Celem projektu jest przyspieszenie rozwoju młodych, innowacyjnych firm technologicznych poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą, doświadczeniem oraz zasobami wiodących polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, w tym spółek Skarbu Państwa. Do programu można aplikować do końca lutego za pośrednictwem strony internetowej mitefpoland.org.
Nagroda dla Grupy Adamed za działalność międzynarodową

temu

5 grudnia br. podczas uroczystej gali ogłoszono laureatów 6. edycji konkursu „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion”, organizowanego przez PwC oraz Puls Biznesu pod patronatem Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Grupa Adamed otrzymała nagrodę specjalną za promocję polskiej marki za granicą, którą odebrała Katarzyna Dubno - Dyrektor Działu Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia Grupy Adamed.