Rzeszów: Odkryj tajemnice biochemii podczas bezpłatnych warsztatów ADAMED SmartUP Academy

Rzeszów: Odkryj tajemnice biochemii podczas bezpłatnych warsztatów ADAMED SmartUP Academy

Już 10 i 11 czerwca w ramach ADAMED SmartUP Academy odbędzie się weekendowy warsztat naukowy dla młodych pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych w Rzeszowie. Tematyką zajęć będzie biochemia, a uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie przeprowadzać skomplikowane eksperymenty, wspólnie rozwiązywać naukowe zagadki, a także poznać rówieśników o podobnych zainteresowaniach.

Warsztaty w Rzeszowie, organizowane w ramach ADAMED SmartUP Academy, przeznaczone są dla młodych naukowców w wieku 15-19 lat pasjonujących się biochemią. W trakcie zajęć dowiedzą się między innymi czym zajmują się biotechnolodzy, czym jest komórka oraz GMO. Ponadto zagłębią wiedzę z zakresu biologii molekularnej, farmakologii oraz odkryją czy da się wyeliminować infekcje za pomocą szczepionek i antybiotyków. Wykłady merytoryczne uzupełnione będą licznymi ćwiczeniami praktycznymi.

ADAMED SmartUP Academy to wyjątkowe spotkania entuzjastów nauki – i mówię tu zarówno o wykładowcach, jak i uczniach. Z radością obserwujemy co roku, jak wielu młodych ludzi coraz chętniej angażuje się w dodatkowe zajęcia i rozwija swoje pasje oraz zainteresowania.  ADAMED SmartUP Academy to miejsce właśnie dla nich.

Katarzyna Dubno, Członek Zarządu Fundacji Grupy Adamed

W profesjonalnych, laboratoryjnych warunkach młodzież odkrywać będzie tajniki medycyny, fizyki, chemii i biochemii. Wiedzy teoretycznej towarzyszyć będą praktyczne zajęcia doświadczalne prowadzone przez ekspertów ADAMED SmartUP. To już trzecia edycja weekendowych warsztatów ADAMED SmartUP Academy. W dwóch poprzednich udział wzięło 420 uczniów. Zajęcia w Rzeszowie to już ostatnie warsztaty weekendowe w ramach ADAMED SmartUP Academy. Nadal jednak można zapisywać się na jednodniowe wykłady popularnonaukowe o tematyce biotechnologicznej w Warszawie: 
 • „Zbadaj swój DNA”, 26 maja
 • „Superstruktury”, 9 czerwca
 • „Synergia”, 21 czerwca
Do tej pory warsztaty odbyły się w takich miastach jak Łódź, Warszawa, Olsztyn, Elbląg oraz Białystok. Dla osób, które chcą wziąć udział w ADAMED SmartUP Academy na stronie http://academy.adamedsmartup.pl udostępniony został formularz aplikacyjny. Należy podać w nim swój adres e-mail oraz krótko opisać (w maks. 50 słowach) powody zainteresowania uczestnictwem w zajęciach. Informacje na temat kolejnych edycji ADAMED SmartUP Academy będą na publikowane na stronie http://academy.adamedsmartup.pl. To już 3. edycja tego cyklu – zdjęcia z poprzednich można oglądać na fanpage’u ADAMED SmartUP.
  Załączniki

  Pobierz wszystkie

  ADAMED SmartUP Academy_foto2

  grafika | 2,19 MB

  Pobierz
  ADAMED SmartUP Academy_foto1

  grafika | 2,52 MB

  Pobierz
  ADAMED SmartUP Academy_Rzeszów.doc

  doc | 125 KB

  Pobierz
  Powiązane artykuły
  Zagraj o stypendium naukowe dla ściśle uzdolnionych

  temu

  Już od 1 października młodzież ściśle uzdolniona z całej Polski będzie mogła zmierzyć się z naukami ścisłymi i przyrodniczymi w innowacyjnej grze przygotowanej w ramach 5. edycji programu ADAMED SmartUP. 50 najlepszych uczestników wybranych w kolejnych etapach rekrutacji
  Młodzież ściśle uzdolniona – poznaj 10 najzdolniejszych uczniów z całej Polski

  temu

  12 września br. w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca 4. edycję programu ADAMED SmartUP. Podczas wydarzenia wyłoniono 10 laureatów nagrody głównej, którzy przez najbliższy rok będą rozwijać swoje kariery naukowe pod okiem doświadczonych naukowców. Podczas g
  Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty dla młodzieży ściśle uzdolnionej

  temu

  13 października startuje kolejna edycja warsztatów popularnonaukowych SmartUP Academy, organizowanych na Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów w wieku 15-19 lat, którzy chcieliby wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie na
  Konkurs dla szkół i nauczycieli z pasją – do wygrania nawet 5 000 złotych

  temu

  Nauczyciele wracają do pracy po wakacjach, by jak co roku stanąć przed kolejnymi wyzwaniami w nauczaniu i inspirowaniu młodych osób do dalszego rozwoju. Fundacja Grupy Adamed postanowiła wesprzeć te starania i ogłosiła konkurs dla szkół ponadpodstawowych ADAMED SmartUP.
  Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
  Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.