Elbląg: nowy termin bezpłatnych warsztatów ADAMED SmartUP Academy!

Elbląg: nowy termin bezpłatnych warsztatów ADAMED SmartUP Academy!

3 i 4 czerwca br. w Elblągu w ramach ADAMED SmartUP Academy odbędzie się weekendowy warsztat dla młodzieży poświęcony chemii. Jego uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie przeprowadzać skomplikowane eksperymenty, wspólnie rozwiązywać naukowe zagadki, a także poznać rówieśników o podobnych zainteresowaniach.

Warsztaty w Elblągu przeznaczone są dla osób w wieku 15-19 lat, które chcą zgłębić tajniki chemii. W ich trakcie dowiedzą się one między innymi, czym jest barwa, prawo Lamberta-Beera oraz jakie są podstawowe barwniki wykorzystywane w malarstwie, kosmetyce, przemyśle spożywczym czy druku, a także te naturalnie występujące w przyrodzie. Uczestnicy pogłębią swoją wiedzę z zakresu charakterystyki tłuszczów, oceny jakości wody oraz składów chemicznych preparatów pielęgnacji i higieny skóry. Zajęcia teoretyczne uzupełnią warsztaty praktyczne.

ADAMED SmartUP Academy to wyjątkowe spotkania entuzjastów nauki – i mówię tu zarówno o wykładowcach, jak i uczniach. Z radością obserwujemy co roku, jak wielu młodych ludzi coraz chętniej angażuje się w dodatkowe zajęcia i rozwija swoje pasje oraz zainteresowania.  ADAMED SmartUP Academy to miejsce właśnie dla nich.

Anna Kosińska, kierownik programu ADAMED SmartUP

Dla osób, które chcą wziąć udział w ADAMED SmartUP Academy, na stronie http://academy.adamedsmartup.pl udostępniony został formularz aplikacyjny. Należy podać w nim swój adres e-mail oraz krótko opisać (w maks. 50 słowach) powody zainteresowania uczestnictwem w zajęciach.
03032017_adamed_fot.Anna Liminowicz_WALK_3373.jpg
W ramach całego cyklu warsztatów ADAMED SmartUP Academy młodzież w profesjonalnych, laboratoryjnych warunkach odkrywa tajniki medycyny, fizyki, chemii i biochemii. Wiedzy teoretycznej towarzyszą praktyczne zajęcia doświadczalne prowadzone przez ekspertów ADAMED SmartUP. To już trzecia edycja weekendowych warsztatów ADAMED SmartUP Academy, w dwóch poprzednich udział wzięło 420 uczniów. Zdjęcia z wydarzeń można obejrzeć na fanpage’u ADAMED SmartUP.  Informacje na temat kolejnych kursów będą na bieżąco publikowane na stronie http://academy.adamedsmartup.pl.
Załączniki

Pobierz wszystkie

ADAMED SmartUP Academy_Elbląg_inf pras.doc

doc | 122 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Zagraj o stypendium naukowe dla ściśle uzdolnionych

temu

Już od 1 października młodzież ściśle uzdolniona z całej Polski będzie mogła zmierzyć się z naukami ścisłymi i przyrodniczymi w innowacyjnej grze przygotowanej w ramach 5. edycji programu ADAMED SmartUP. 50 najlepszych uczestników wybranych w kolejnych etapach rekrutacji
Młodzież ściśle uzdolniona – poznaj 10 najzdolniejszych uczniów z całej Polski

temu

12 września br. w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca 4. edycję programu ADAMED SmartUP. Podczas wydarzenia wyłoniono 10 laureatów nagrody głównej, którzy przez najbliższy rok będą rozwijać swoje kariery naukowe pod okiem doświadczonych naukowców. Podczas g
Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty dla młodzieży ściśle uzdolnionej

temu

13 października startuje kolejna edycja warsztatów popularnonaukowych SmartUP Academy, organizowanych na Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów w wieku 15-19 lat, którzy chcieliby wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie na
Konkurs dla szkół i nauczycieli z pasją – do wygrania nawet 5 000 złotych

temu

Nauczyciele wracają do pracy po wakacjach, by jak co roku stanąć przed kolejnymi wyzwaniami w nauczaniu i inspirowaniu młodych osób do dalszego rozwoju. Fundacja Grupy Adamed postanowiła wesprzeć te starania i ogłosiła konkurs dla szkół ponadpodstawowych ADAMED SmartUP.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.